O všem možném pro Epoch Times

Redaktor Epoch Times pan Juraj Skovajsa mě požádal o rozhovor o politice, o Senátu, i evropské legislativě a o mnoha dalších tématech. Rozhovor jsem mu poskytla 11. července 2024 a malou ochutnávku najdete zde:

 https://www.epochtimes.cz/2024/07/12/od-kdy-jsme-spolecnosti-jednoho-nazoru-senatorka-kovarova-o-demokraticke-netoleranci/

12. 7. 2024

Mezigenerační spory

V těchto dnech vychází sborník příspěvků z konference Unie rodinných advokátů, která proběhla 14. května 2024 na téma Mezigenerační spory. Sborník si můžete objednat třeba zde:

https://www.kosmas.cz/knihy/543067/mezigeneracni-spory/

12. 7. 2024 

Korespondenční volby jsou zlo

Parlamentní listy se věnovaly korespondenční volbě a technickým nedostatkům návrhu, který projednává Poslanecká sněmovna. K těmto problémům jsem se krátce vyjádřila.

https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/-To-neni-chyba-To-je-zamer-Sotek-v-korespondencni-volbe-758088

10. 7. 2024

Podpořím minimální výši srážek

Dluhy se mají platit. Proto se mi nelíbí novela exekučního a insolvenčního zákona, která podmínky dlužníků zjemňuje. Zítra zákon budeme projednávat na plénu Senátu. Pokud by zůstal v podobě, ve které ho schválila Poslanecká sněmovna, budu hlasovat proti. Na schůzi Ústavně-právního výboru Senátu jsem proto podpořila pozměňovací návrh, který dlužníkům přikazuje aspoň minimum splatit, aby dosáhli na oddlužení.

 https://www.ceska-justice.cz/2024/07/minimalni-srazky-u-exekuci-projdou-odhaduje-canov-senatorum-vadi-ustupovani-dluznikum/

9. 7. 2024

Oddlužení nemá být jednodušší

Na schůzi Ústavně-právního výboru dne 3. 7. 2024 jsme projednávali špatnou novelu zákona o insolvenci. Podpořila jsem pozměňovací návrh, který alespoň maličko zpřísňuje pravidla pro oddlužení. Česká justice o diskusi na výboru informovala takto:

https://www.ceska-justice.cz/2024/07/minimalni-srazka-pri-exekuci-skupina-lidi-ma-pocit-ze-zadluzit-se-neni-problem-rika-golan/

4. 7. 2024

Nechci obchodovat s dětmi

Podpořila jsem návrh novely občanského zákoníku, který omezuje obchod s dětmi. Podvýbor pro rodinu projednání návrhu 2.7.2024 odročil.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/senat-partnerstvi-navrh-zakazat-osvojit-parum-lgbt-dite-pocate-umelym-oplodnenim.A240702_113259_domaci_kop#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=domaci&utm_content=main

3. 7. 2024

Jaký názor na život mají ženy

Na pozvání Jiřího Peňáse jsem se zúčastnila diskuse v týdeníku Echo o ženských rolích a dnešních ženách.

 https://echo24.cz/a/HHXNi/tydenik-echo-salon-penas-zeny-o-zenach-all-you-need-is-love

26. 6. 2024

Reakce na můj kritický pohled

V minulých dnech je zveřejnila kritický komentář k cyklistům a koloběžkářům, kteří nedodržují pravidla, jezdí po chodníku a ohrožují cyklisty. Deník Metro jej zpracoval následujícím způsobem:

https://www.metro.cz/praha/klidte-se-z-cesty-jede-slechta-na-koleckach-casto-opila-a-lide-se-ji-boji.A240624_185012_metro-praha_mhrab

25. 6. 2024

Jak jsme grilovali ústavní soudce

 V Senátě jsme dnes posuzovali další dva adepty na post ústavního soudce. Vystoupila jsem s příspěvkem, proč by ústavním soudcem neměl být Jiří Přibáň, oběma adeptů jsem položila své o obligátní otázky. A takto o projednávání psala média:
19. 6. 2024

Jak se Daniela vyjadřovala k justici

V neděli 16.6.2024 jsem diskutovala v České televizi v pořadu Otázky Václava Moravce. Má vystoupení zaujala publicistu Zdeňka Jemelíka k podobnému pojednání, v němž rozebírá má vystoupení i názory dalších účastníků debaty. A další komentátor o mně píše pro Britské listy.17. 6. 2024

Daniela byla proti zmírnění kvalifikačních předpokladů pro zubaře

Časopis České lékařské komory se zabýval změnou podmínek u zubaře. Informoval o tom, že jsem jako jediná v Senátě hlasovala proti zmírnění stávajícího zákona.

https://www.lks-casopis.cz/clanek/to-nejzajimavejsi-z-jednani-predstavenstva-csk-62/

17. 6. 2024

Co dnes trápí českou justici

V neděli 16. června 2024 jsem diskutovala v České televizi v pořadu Otázky Václava Moravce o situaci v justici s Pavlem Rychetským a Pavlem Blažkem. Dostali jsme se i k tématu novely trestního řádu, advokátní úschov a terorismu.


TOP4134f8__MG_0416jpg


16. 6. 2024

Reakce na volby

Máme odvoleno. Vyjádřila jsem se k výsledkům a mé vyjádření vedle pohledů dalších politiků ocitoval EpochTimes. Celý článek zde: 

https://www.epochtimes.cz/2024/06/10/reakce-nezavislych-hlasu-na-vysledky-eurovoleb/

Reakce na článek Nadlidi na kolečkách

Dostávám od vás krásné ohlasy, reakce a dopisy. Tuto reakci jsem obdržela od čtenářky z Plzně na můj článek v MFDnes Nadlidi na kolečkách. V tomto článku jsem kritizovala neslušné a agresivní cyklisty, kteří nerespektují dopravní pravidla ani obyčejnou lidskou slušnost.

Dobrý den, paní senátorko.

S velkou chutí jsem si přečetla opět Váš skvělý článek v Mladé frontě DNES " Nadlidi na kolečkách...".. 20 let jsem pracovala na odboru dopravy plzeňské městské části. Čas od času jsme měli povinnost sdělit veřejnosti aktuality z dopravy (uzavírky, objížďky, plánované akce, apod). Jelikož mě neuvěřitelně štvou cyklisté (tehdy pouze cyklisté, dnes všemožná až nemožná elektroněco vozítka) jedoucí po chodníku, napsala jsem tehdy do zdejšího měsíčníku článek s názvem "Cyklisté na chodníku ?! "

Po jeho zveřejnění mi začaly chodil e-maily typu " jestli jsi (ty náno), někdy jela vůbec na kole, apod...."(Chlapec by se asi divil, co jsem na kole objela. Celou republiku podél hranic a jiné trasy). Jemu jsem odpověděla, zda mu jako dostatečný argument pro napsání článku stačí skutečnost, že paní, která vyšla z řadového domku s odpadky do popelnice, byla sražena cyklistou jedoucím po chodníku a paní na místě zemřela ? Už neodpověděl. Ale já věděla, že nemám proti těmto nadlidem šanci. Oni jsou pány, oni smějí všechno.

Dnes jezdí po chodnících suverénně elektro všeho druhu, aniž by jim bylo divné, že po chodníku jedou. Chodec nemá možnost ve zvukové kulise z ulice slyšet přijíždějícího. A oni mají ještě tolik drzosti, že si zazvoní na chodce ! Po přechodech jezdí naprosto samozřejmě, ještě si vynutí přednost od řidiče.  

Proč nekoná Policie ČR, proč nekonají strážníci MP ? K čemu je silniční zákon o provozu ? Pro koho ?

Paní senátorko, děkuji Vám za článek, alespoň touto cestou na toto upozornit.

Přeji Vám vše dobré. Čtenářka AB.


Festival

Daniela piva pivo na Hradě

V pátek a v sobotu 7. a 8. června 2024 se na Pražském Hradě uskutečnil Festival minipivovarů. Daniela tam nejen ochutnávala výborná piva, ale také s Ladislavem Jaklem hovořila o nově připravovaném pokračování knihy Pivař a Blondýna. Novinářka Jana Běhounková o tom napsala v tomto článku:

https://pivni.info/slavnosti/2844-tucet-je-pekne-kulate-cislo.htmlDiskuse o svobodě slova

Na pozvání Spolecnosti pro obranu svobody projevu jsem se dne 21. května zúčastnila konference nazvané Přezije svoboda slova boj s dezinformacemi? V posledním bloku jsem vystoupila a diskutovala. Pokud jste se nemohli konference zúčastnit ani jste ji nesledovali online, můžete si záznam celé konference pustit zde:

https://www.sosp.cz/zaznamy-z-konference-2024/ 

6. 6. 2024

Co dělají školy?

Mají rodiče právo vědět, co školy učí a říkají naším dětem? Mám v tom jasno. Odpověď zní ano. A takhle jsem se vyjádřila pro EpochTimes.

https://www.epochtimes.cz/2024/06/05/verejne-skoly-podlehaji-zakonu-o-svobodnem-pristupu-k-informacim/

5. 6. 2024

Hromadné žaloby jsou pro naši justici cizorodé

Daniela navrhla zamítnutí návrhu a senátorům předložila výčet výhrad. Senát se ale cizorodého prvků v civilním řízení nebojí a zavedení hromadných žalob schválil.

https://www.ceska-justice.cz/2024/05/zavedeni-hromadnych-zalob-bylo-senatem-prijato-kovarova-navrhovala-zamitnuti/

1. 6. 2024

Hromadné žaloby k nám nepatří

 Daniela podrobně senátorů popsala své výhrady k návrhu zákona o hromadné soudním řízení.

 https://denikn.cz/minuta/1439261/

30. 5. 2024

Redefinice nezabrání znásilnění

Mezigenerační spory

V úterý 14. května 2024 se v Praze konala 6. konference Unie rodinných advokátů Rodina v právu a bezpráví, tentokrát zaměřená na mezigenerační spory. Konferenci jsem moderovala a přednesla jsem úvodní příspěvek. Celý průběh konference je zachycen zde:

Odborníci na rodinné právo diskutovali o řešení mezigeneračních sporů - Advokacie - Advokátní deník (advokatnidenik.cz)

Je nutné výslovně zakazovat tělesné tresty?

Ministerstvo spravedlnosti navrhuje novelu občanského zákoníku, podle které se výslovně zakáží tělesné tresty. Považuji tuto novelu za zbytečnou a své důvody jsem popsala pro Epoch Times.

https://www.epochtimes.cz/2024/05/13/telesne-tresty-deti-jsou-v-rozporu-s-lidskou-dustojnosti-rika-k-novele-zakona-ministr-blazek-zaplevelovani-pravniho-radu-kontruje-senatorka-kovarova/

Ke změně pohlaví není třeba změna pohlaví

Ústavní soud ukazuje svoz progresivistickou sílu. Namísto aby se věnoval kontrole ústavnosti, přeje si akcelerovat debatu. Nález týkající se změny pohlaví je toho důkazem.

8. 5. 2024

Co nám dělá Evropská unie

 Právník Tomáš Břicháček napsal komentář ke 20 letům ČR v EU, v němž zmínil i mé vystoupení na plénu Senátu.

https://blog.idnes.cz/brichacek/dvacet-let-v-eu.Bg24041043

30. 4. 2024

Daniela předala další cenu dobrým manželům

Deník přinesl informaci o další oceněné dvojici dlouholetých dobrých manželů, tentokrát z Krasavců u Dolní Lukavice.

https://plzensky.denik.cz/…tml

Realisticky o novele občanského zákoníku

Na rozdíl od některých médií, která o projednávání novely občanského zákoníku informovala tendenčně a zaujatě, přinesla iPrima reportáž. Seznámit se s ní lze v tomto odkazu:

https://www.google.com/url?rct=j&sa=t&url=https://cnn.iprima.cz/senat-se-vyhnul-hlasovani-o-novych-pravidlech-pro-stejnopohlavni-pary-434481&ct=ga&cd=CAEYACoTODE3ODY5ODM0NzUyNjAxNTY3NDIZNTE1OTRjYjUyMTQxYzNmNjpjejpjczpDWg&usg=AOvVaw0yqGkYs1a_2U6x-NWhc_HO

19. 4. 2024

Jak upozornit na neblahý vliv sociálních sítí?

Svazky stejnopohlavních párů

Před jednáním Senátu dne 17.4.2024 se Forum25 pokouší odhadnout, jak asi dopadne hlasování o novele občanského zákoníku měnící registrované partnerství homopárů. Já se pokusím napravit legislativní vady.

https://www.forum24.cz/podoba-stejnopohlavnich-svazku-zdaleka-neni-jista-senatori-maji-nekolik-moznosti

17. 4. 2024

Počasí před soudem

ESLP před několika dny vynesl neuvěřitelné rozhodnutí, v němž přiznal náhradu škody německým penzistkám za špatné počasí. EpochTimes se mě zeptal na názor. Tak jsem to rozhodnutí kriticky okomentovala.

Výhružný klacek na další evropské státy“. Čeští zákonodárci reagují na „klimatické rozhodnutí“ Evropského soudu pro lidská práva (epochtimes.cz)

16. 4. 2024

Jak se o manželství pro stejnopohlavní páry debatovalo v Ústavně-právním výboru

Různá média informují různě manipulativně o schůzi Ústavně-právního výboru dne 9.4.2024, který jednal o novele občanského zákoníku. EpochTimes přinesl na rozdíl od ostatních věrný popis diskuse.

https://www.epochtimes.cz/2024/04/10/ustavne-pravni-vybor-senatu-partnerstvi-stejnopohlavnich-paru-nepodporil-zaznely-dalsi-navrhy-i-obavy/

12. 4. 2024

Daniela píchla do sršního hnízda

Daniela diskutovala o etice práva

 Advokátní deník si všiml mého vystoupení minulý pátek na vysoké škole CEVRO, kde jsme diskutovali o etice v tvorbě, aplikaci a interpretaci práva. Já jsem mluvila o tlaku progresivistů.

https://advokatnidenik.cz/2024/04/08/seminar-o-etice-se-zabyval-mj-i-otazkou-vztahu-mezi-pravnickymi-profesemi/

8. 4. 2024

Sborník Volby zblízka a zdálky

Nakladatelství Kosmas už zaregistrovalo, že brzy vyjde sborník ze semináře, který 27. února 2024 proběhl v Senátě k problematice korespondenční volby.

https://m.kosmas.cz/knihy/539111/volby-zblizka-a-zdalky/

4. 4. 2024

Daniela o stažení knihy kritizující moderní transgenderové trendy

Budou opět ve vládě místo politiků experti?

Bojí se zveřejňovat všechny informace - stáhli knihu

Epoch Times píše o našem kulatém stole

Plž o Daniele a její knize

 Nové číslo časopisu Plzeňský literární život krásně hovoří o mé poslední knize Rodinu si nevybereš.

Plž                      Babička byla Italka                             Kniha

Daniela v Senátu pořádala kulatý stůl o vlivu médií a nových technologií na děti a mládež.

Ozvěny jednání Senátu

Manželství pro homosexuály směřuje do Senátu

Seminář o korespondenční volbě přitáhl zájem médií

V úterý 27. 2. 2024 jsem v Senátě připravila seminář o korespondenční volbě, kterého se zúčastnily čtyři desítky posluchačů. Seminář zaujal řadu médií, které o něm informovaly například takto:

https://advokatnidenik.cz/2024/02/27/korespondencni-volba-prilaka-podle-ustavnich-pravniku-desitky-tisic-cechu/ 

https://www.epochtimes.cz/2024/02/27/maji-vubec-cesi-trvale-zijici-v-zahranici-volit-v-ceskych-volbach-diskuze-o-korespondencni-volbe-na-pude-senatu/


27. 2. 2024Když dezinformuje Česká televize

Daniela vydražila obraz pro děti nemocné syndromem Dravetové

Proč se mi nelíbí další zámky na lidská ústa

Daniela o Pandemické smlouvě

Parlamentní listy převzaly můj komentář k připravované Pandemické smlouvě.

https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Senatorka-Kovarova-Nehrnme-se-do-zadnych-zazracnych-zakonu-750745

15. 2. 2024

Senátoři nově mohou oddávat

 V Senátě jsem hlasovala proti této novince. Ale to je demokracie - dva hlasy převážily, Senát rozhodl, že poslanci a senátoři budou moci oddávat. Demokratické rozhodnutí akceptuji a šla jsem se použit o nové povinnosti.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/poslanci-oddavani-seminar-matrikarka-snemovna-stan.A240212_075605_domaci_ikro

13. 2. 2024

Daniela kriticky o náhradním mateřství

Parlamentní listy mi položily dotazy týkající se připravované regulace asistované reprodukce. V odkaze níže použily mé odpovědi.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Nechavaji-se-inseminovat-jako-samice-Dite-na-zakazku-pro-gaye-vyplavilo-zla-fakta-750604

13. 2. 2024

Daniela s Petrem Štěpánkem pro Triko o Istanbulu a manželství "pro všechny".

Demagogicky o Daniele a Istanbulu

Daniela hájí manželství pro muže a ženu

Měly by se testovat zákony

Marian Kechlibar se účastnil mého semináře a tohle ho přitom napadlo.

 https://www.konzervativninoviny.cz/testovaci-polygon-pro-zakony/

3. 3. 2024

Další reakce na odmítnutí "Istanbulu"

Daniela v duelu Pro a proti s Klárou Laurenčíkovou

"Objektivní" pohled médií na hlasování v Senátu o Istanbulské úmluvě

Daniela si zastřílela

 Dnešický zpravodaj informuje o mé návštěvě na střelnici.

Dnešický zpravodaj      Dnešický zpravodaj 2

Daniela o (ne)ratifikaci v ČT24

Česká televize mě pozvala do Událostí a komentářů, abych diskutovala s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem, proč Senát nepodpořil ratifikaci Istanbulské úmluvy.

Celý záznam najdete zde: https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/domaci/vystrcil-citi-zklamani-po-hlasovani-o-istanbulske-umluve...

Jak diskuse vypadala, si lze přečíst:  „To se jeden bál, že umře.“ Vystrčil mohl mlčet. Místo toho bojoval. A prohrál | ParlamentniListy.cz – politika ze všech stran

Ohlasy na projednávání Istanbulské úmluvy

Jak dopadne instanbulské zlo?

Deník TO se mě zeptal, co si myslím o Istanbulské úmluvě. Celý komentář zde:

 https://denik.to/schvali-senat-istanbulskou-umluvu/

24. 1. 2024

Měnit justici nemusíme

Odpověděla jsem na otázky k aktuálně medializovanému případu

https://42tcen.com/entry/pripad-pochybnosti-vzbuzuje-ale-legislativu-menit-netreba-tvrdi-senatorka-pravnici-si-mysli-jine

24. 1. 2024

Daniela vzpomíná na svého kolegu JUDr. Václava Vlka

Proč chci právo zůstat offline

Daniela se ptala doc. Hulmáka

Proč euro?

Svým článkem nazvaným Proč nechci euro? Přesvědčte mě! jsem vyvolala bouři reakcí a ohlasů. Ten přiložený vyšel 18.1.2024 v MFDnes.

18. 1. 2024

Pavel Šimon

Hlasování o istanbulské úmluvě bude v Senátě těsné

Danielina kniha na Neviditelném psu

Publicista Václav Vlk st. si přečetl mou knihu Rodinu si nevybereš a hezky se o ní zmínil ve svém příspěvku na neviditelném psu.

 https://neviditelnypes.lidovky.cz/kultura/zivot-rodinu-si-nevyberes.A240114_193201_p_kultura_nef

17. 1. 2024

Kdy a proč hlasovala Daniela proti?

Média informují o tom, kteří senátoři nehlasoval s davem, ale vzmužili se a projevili jiný, svůj vlastní názor. Jaká škoda, že setjěn pečlivě média nesledují, proč vlastně ten který senátor nebyl pro. Důvodů totiž může být celý řada. A skoro nikdy to není ten mediálně prezentovaný a kritizovaný.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/senat-obcansky-prukaz-v-aplikaci-v-mobilu-misto-plastove-karticky-digitalizace.A231220_041732_domaci_kop

Senátoři otevřeli cestu ke sdílení elektřiny. Vstřícnost novely Lex OZE 2 je v Evropě unikátní - Ekonomický deník (ekonomickydenik.cz)

26. 12. 2023

Drobnosti má řešit vyhláška

Daniela oceňuje dobrá manželství

 V senátním časopise č. 4/2023 se objevila krátká informace o ceně za dlouhodobé dobré manželství, kterou laureátům předává senátorka Daniela Kovářová

Regionální kaleidoskop


20. 12. 2023

Daniela představila v Ostravě svou poslední knihu

Na dopis, který podepsala Daniela, zatím žádná odpověď

Recenze na sbírku textů Normální Daniela 1.

Oborný časopis Právo a bezpečnost č. 3 (ročník 2023) na str. 68 a 69 přinesl vlídnou recenzi na sbírku textů Daniely Kovářová Normální Daniela 1.

Koudelka 1                                            Koudelka
16. 12. 2023                           


Daniela a ústavní soudci

Ivo Fencl o knize Daniely Kovářové a jiných kovářovinách

Daniela píše premiérovi

Jak cenzurují Normální Danielu

Chcete soutěžit o knihu Normální Daniely?

Daniela přijede představit svou knihu do Ostravy

Daniela skepticky vůči zvýšení rodičovského příspěvku

Daniela k petici za ochranu života od početí

Daniela proti senátorskému oddávání

Jak Daniela dělá charitu

Když o mně lžou...

Tenhle roztomilý pán doporučuje nositele odlišných názorů vylučovat z debaty. A kdyby jen to. Ještě mi do úst lživě vkládá věty, jaké jsem nikdy v životě neřekla. Takové ignoranty, co o mně lžou, ale já vylučovat nebudu. Ať každý vidí, co jsou zač...

https://www.universitas.cz/osobnosti/11326-nespolupracovat-ignorovat-izolovat-politicky-filozof-resi-co-s-extremisty-v-parlamentech

16. 11. 2023

Daniela v Ostravě představí svou novou knihu.

Daniela ke konsolidačnímu balíčku

Jak jsme v Senát schvalovali konsolidační balíček, ale i vyslání cvičitelů vojáků na Ukrajinu

Daniela odpověděla na dotazy k polyamorii

Jak to bylo s rusifikací a evakuací dětí z Ukrajiny

Konference patchworkové rodiny

Daniela v Olomouci přednášela o macechách

Konsolidační balíček předmětem kritiky

Zeptali se mě, co si myslím o konsolidačním balíčku. Tak jsem odpověděla. Odpověď najdete v Mladé frontě Dnes.
noviny - senátoři-balíček

23. 10. 2023

Složitá témata, složité odpovědi

Posíláte mi krásné dopisy vyjadřující podporu. Vypadají například takto:
"Vážená paní senátorko,
případ ukrajinských dětí opět ukázal na "svazáckost" myšlení ( tedy nemyšlení vůbec) v prostředí Senátu. Vaši kolegové jakoby zapomněli, že Senát je součástí zákonodárné moci a ne spolek pavlačových tetek a domovních důvěrníků (neblahé paměti). S Vaší argumentací stopro souhlasím a to, že jste v hlasování byla zcela osamocena a navíc dehonestována, jen dokládá osobnostní, morální i intelektuální bídu Vašich oponentů. Nesmírně si vážím Vašeho přístupu a to nejen v tomto případě a přeji Vám hodně sil v kontaktu s hloupostí, které se v Senátu velmi daří. Mějte se moc hezky, jsem rád, že jste. X. Y."
Děkuji vám všem.

22. 10. 2023

Daniela uspořádala konferenci o patchworkových rodinách

Daniela: Nejde automaticky věřit každému obvinění

Daniela trvá na Jednacím řádu - Senát nikoliv.

Daniela zorganizovala konferenci o patchworkových rodinách

Zakázat výslovně fyzické trestání dětí? Daniela pochybuje.

Ústavně-právní výbor hodnotil dalšího adepta na ústavního soudce.

Daniela skládala účty svým voličům

Daniela skládala první účty

Právnický salón s tématem společenské smlouvy.

Daniela s Holýšovskými oslavila 750 let od založení města.

D. Holýšov 750


2. 10. 2023

Mnichovská dohoda podepsaná před 85 lety

 Daniela se dne 29. 9. 2023 zúčastnila v Senátě vzpomínkové slavnosti u příležitosti 85. výročí podpisu Mnichovské dohody. Bližší informace o akci zde:

https://www.senat.cz/zpravodajstvi/zprava.php?ke_dni=27.9.2023&O=14&id=3637&from=V

29. 99. 2023

Parlamentní listy citují Danielu

"Nebojte se, zkuste to na svých vlastních malých políčcích, protože my to bez vás nedokážeme."

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Snad-to-pujde-po-dobrem-Kovarova-uprimne-o-zmene-co-prijde-743360

28. 9. 2023

Daniela chce konzervativní soudce, prezident neví, co to znamená. A Markéta Šichtařová to komentuje.

Muži a domácí násilí

V tomto článku odborníci potvrzují, že muži trpí domácím násilím minimálně stejně, a možná i víc než ženy. Jen je méně často fyzické, a tedy i viditelné.

https://www.epochtimes.cz/2023/09/21/kontroverze-kolem-istanbulske-umluvy-jsou-zeny-domacim-nasilim-zasazeny-nepomerne-vice-nez-muzi/

24. 9. 2023

Ivo Fencl píše o Daniele, jejím semináři o svobodě slova a sborníku vystoupení

Proč jsem proti Istanbulské úmluvě? Protože nám vnucuje ideologii a převýchovu.

Daniela burcuje proti nelegální migraci

Feministky

"Feministky nesnášejí úspěšné ženy. Zejména ty, jež dosáhly úspěchu bez pomoci feministek, a navíc mají tu drzost kritizovat feministickou „vlajkovou loď“ – ženské kvóty. A tak jsou ženy, které se prosadily i bez kvót, feministkami dehonestovány a vnímány div ne jako zrádkyně. A s těmi je třeba zatočit..."


https://lhotska.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=805796

8. 9. 2023

Zajímají vás rodinná podání a vzory? Daniela psala recenzi na zajímavou knihu.

Necháme se nálepkovat? Já tedy ne. A Radio Prostor také ne.

Radio prostor

6. 9. 2023

Náhradní mateřství generuje množírny dětí. Tohle jsme chtěli podpořit? Já ne!

Senát rozhodoval o důchodech

Senátní výbory proti Istanbulské úmluvě

Senátoři proti Istanbulské úmluvě

Tisková konference v Senátu k Istanbulské úmluvě dne 23.8.2023

Daniela a další senátoři proti ideologii Istanbulské úmluvy

Nejsem sama. Už je nás skoro 30 senátorů proti ratifikaci Istanbulské úmluvy. Dnes jsme měli společnou tiskovou konferenci.


23. 8. 2023

Daniela proti vazalské smlouvě

Měl by být Robert Fremr ústavním soudcem?

Neměl. Pro mě byl rozhodující už Fremrův alibistický přístup k zásadním dotazům, které ve výboru i na plénu dávám všem kandidátům.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-mel-by-se-robert-fremr-stat-ustavnim-soudcem-13-h...

13. 8. 2023

Tak komu chtěla redakce umýt hlavu, to už víme. A proč nenapsali, kdo měl účast rekordní? To už by asi nebylo v souladu se zadáním...

Daniela promluví v Olomouci

Cena za dobré manželství

Média a osobnosti citují Danielu

Daniela a Prague Pride

Daniela ocenila další dobré manželství

Prezident a konzervatismus

Senát volil ústavní soudce

O státních vyznamenáních

Daniela se ptá prezidenta

Ideologická Istanbulská úmluva

Vláďa má šetřit, ne zvyšovat daně

Daniela proti zvýšení spotřební daně

Daniela proti Istanbulské úmluvě

Advokátní deník o výběru soudců Ústavního soudu

České zájmy a smlouva s USA

Daniela a NKÚ

Polemika s Danielou

Daniela navštívila Dnešice

Daniela se ptá adeptů na ústavní soudce

Daniela o Ústavním soudu

Daniela a svět bez politické korektnosti

Daniela má Zelenou perlu

Daniela vytočila Pekarovou a její příznivce

Možná získám vedle Obludného balvana i Zelenou perlu. Ale nejspíš mi ji před nosem vyfoukne Tomáš Jirsa.

Daniela inspiruje

Daniela provokuje k reakcím

Kdo nesouhlasí s Danielou?

Daniela k rodným listům

KN - rodič

16. 6. 2023

Daniela podpořila Transfúzní stanici

Daniela darovala nejcennější tekutinu

Daniela o patchworku

Stát by se měl řídit jako rodina

Senát schvaluje soudce

Na co jsem se ptala kandidátů na ústavní soudce

V Senátu se hovořilo o istanbulské úmluvě

Jan Jirák o svobodě slova

Koho živí boj s dezinformacemi?

Česká justice o jednání ÚPV

Doplňujeme Ústavní soud

Vybíráme ústavní soudce

Boj za svobodu slova

Svoboda projevu a po projevu

O svobodě projevu a po projevu

Daniela pořádala seminář na svobodu slova

Daniela dostala Bludný balvan

Bludný balvan pro Danielu

Parlamentní listy o duelu dvou senátorek

Svoboda slova platí i pro advokáty

Z Vašich dopisů

Opět vybírám z vašich milých dopisů tento:

"Dobrý den, paní senátorko.

Chci Vám vyjádřit plnou podporu ohledně Vaší práce a názorů. Je krásné a povzbuzující, že jsou v politice ještě lidé zdravého rozumu, kteří myslí na lidi a nikoliv jen na svůj prospěch. Moc si Vás vážím a děkuji za Vaši práci.

Plně, plně souhlasím s Vaším postojem k Istanbulské smlouvě (Neviditelný pes, 9.5.2023). Muže mám ráda, nikdy mi žádný sebeméně neublížil, ba naopak. Možná to bude i ve vzájemné komunikaci a respektu. Dnes je mi mužů až líto, jak jsou téměř vydáváni za lovnou zvěř.
Při tom si myslím, že v případném referendu by cca 80% - 90% žen bylo stejného názoru jako Vy, potažmo já - mlčící většina.
Je to dobrý byznys být v neziskovce za "práva" žen. Ale jaké právo nám tu chybí?
Možná přinutit muže, aby rodili? Asi jsou v Istambulu v tomto ohledu již na dobré cestě.....

Přeji krásný den a hodně sil a vytrvalosti ve Vaší náročné práci. Díky, díky, díky."

Z.T.

10. 5. 2023


Senátní rušno

Bojí se Senát svobody slova?

Cena Normální Daniely

Advokáti o patchworkových rodinách

Daniela sama proti všem

Sama proti všem: Nejvíc se dozvím v hospodách. Vláda vůbec netuší, jak moc jsou lidé rozezleni. Soudy partnerské vztahy nevyřeší. Proces s Josefem Skálou? Tohle přece nejde soudit! Žena a muž. Nic víc. Ubraňme normální svět!

https://protiproud.info/politika/7140-hovory-s-nepodvolenymi-v-primem-prenosu-ostre-otazniky-doby-vymknute-z-kloubu-pred-kamerami-ti-ktere-ct-urcite-nepozve-odvazni-a-odhodlani-jdou-nam-po-krku-ale-plati-zadny-plan-nikdy-nevyjde-a-dokud-dycham-doufam.htm

20. 4. 2023

Nálet na Slovany 1945

Moje nová publikace Judikatura práva rodiny 2

Svoboda slova ve Sněmovně

Daniela je proti Istanbulské úmluvě

Vnitrostátní únosy

Reflex č. 14 se věnuje problematice, na kterou se léta specializuju. Několikrát mě proto cituje.

Reflex

14. 4. 2023

Daniela za svobodu slova

Z vašich dopisů a emailů

Vybírám opět jeden milý dopis z těch, které mi posíláte.

Dobrý den, paní Kovářová. Velice Vám děkuji za Vaši politickou angažovanost a za Vaši práci v Senátu Parlamentu ČR. Nevím o jiném senátorovi/senátorce, s jehož politickými postoji
a politickými činy (nejenom na půdě Senátu) bych byl více spokojený.
Srdečně
T. V.

13. 4. 2023

Hůlová asi pro Danielu nepíše

Daniela proti přeshraničnímu rodičovství

Daniela nechce "manželství pro všechny".

Daniela pro Konkurzní listy.

Konkurzní noviny 1                     Konkurzní noviny 2                Konkurzní noviny 3

Daniela na CNN Prima

Normální Daniela a rovnost

Novela občanského zákoníku

Nedovolme obcházení českého práva

A hele, v DVTV oprašují mé sedm let staré výroky? Dobře dělají. Aspoň je vidět, že jsem se nevylíhla z vajíčka až loni na podzim.

Daniela vedla Západočeský region, teď je v Senátu

Daniela: šetřit má stát nejprve u sebe

Milá vládo, začni u sebe, prohlásila senátorka Kovářová

Senátoři ve středu řešili spornou vládní novelu k omezení mimořádné červnové valorizace důchodů. V úterý senátní ústavně-právní výbor novelu odmítl nejtěsnější většinou i díky hlasům senátorů z klubů vládních stran a sociální výbor ji nepodpořil. Zástupci koalice za novelu ve Sněmovně minulý týden bojovali více než čtyři dny. Senátoři pro ni ve středu nakonec zvedli ruku. Novinky sledovaly jednání živě a v on-line reportáži.


8. 3. 2023

Daniela o důchodech pro Blesk

Daniela v Ústavně právním výboru Senátu jednala o důchodech.

Svaz měst a obcí jednal v Plzni i s Normální Danielou

Právníci by se měli vyjadřovat jen k právu.

Právníci by se měli vyjadřovat jen k právu. K dětem jen děti. K energii jen elektrikáři. Ke zvířatům jen zvěř. A ke klimatickému alarmismu jen ti, kdo jsou za něj placeni.

https://www.denik.cz/hlasy-deniku/pravniky-znevazujici-prirodni-vedy-nepotrebujeme.html?utm_content=nazory

3. 3. 2023

Daniela zkoumá patchworkové rodiny

Konference o patchworkových rodinách 30. 5. 2023 se zúčastní také Daniela Kovářová. Zájemce se mohou ještě hlásit a absolvovat konference prezenčně nebo online.

https://www.epravo.cz/eshop/rodina-v-pravu-a-bezpravi-patchworkove-rodiny-pravni-a-nepravni-souvislosti-30-5-2023-750.html

Daniela hlasovala v Podvýboru pro rodinu

Podvýbor pro rodinu řekl návrhu EU jasné NE!

Senátní Podvýbor pro rodinu odmítnul sporný návrh EU o přeshraničním uznávání rodičovství. Další postup vlády žádá podmínit výslovným souhlasem parlamentu.

Praha, 24. února 2023: Senátní Podvýbor pro rodinu tento týden po diskuzi odmítnul návrh nařízení, podle kterého by Česká republika musela uznávat rodičovství určené v jiném členském státě EU. Vedlo by to mimo jiné k automatickému uznávání rodičovství stejnopohlavních párů. Takový institut česká legislativa nezná, protože vychází z předpokladu, že každé dítě má matku a otce.

Podvýbor mimo jiné konstatoval, že návrh je v rozporu s principem subsidiarity a zásadou proporcionality, protože rodinné právo je ve výlučné pravomoci členských států. Současně upozornil, že členské státy mají různé a často protichůdné názory zejména na stejnopohlavní manželství a surogátní mateřství a nelze proto nedostatek jednoty mezi členskými státy v oblasti jejich výlučné působnosti nahrazovat legislativní činností Evropské unie.

Je to pokus vlámat se do výlučné pravomoci členských států oknem, když to dveřmi nejde. Proto je třeba návrh odmítnout a podmínit jeho případné schválení vládou rozhodnutím parlamentu,“ komentuje postoj podvýboru jeho předsedkyně Jitka Chalánková. Podle ní návrh povede ke střetům s českými zákony, jejich obcházení a nadto podpoří surogátní turistiku.

Je zjevné, že schválení nařízení v předložené verzi by motivovalo stejnopohlavní páry obstarávat si děti v zahraničí a obcházet domácí zákony. Takové riziko se netýká jen České republiky, ale dalších států, jako je třeba Francie, kde je surogátní rodičovství a najímání náhradních matek dokonce trestné. Více než snaha o ochranu práv dětí se nám návrh jeví jako snaha o posun společenského vnímání a kulturního vývoje určitým, Komisí upřednostňovaným směrem. To je nepřijatelné,“ dodává Chalánková.

Senátorka Daniela Kovářová, která byla zpravodajkou návrhu, k tomu dodává: "Rodinné právo ze všech právních odvětví nejvíce vychází z autentických společenských poměrů, které mají své opodstatnění, logiku a hluboké zakořenění, z čehož plynou legitimní a pochopitelné odlišnosti právních úprav rodiny a rodinných vztahů. Nelze je sjednocovat ani harmonizovat na stejnou úroveň jako zásuvky nebo nabíječky do mobilních telefonů, protože národní úpravy zrcadlí zvláštnosti dané rozdílnými zdroji zemí, národů a národností."

Podle Podvýboru se má česká vláda v Radě EU zdržet vyjádření konečného souhlasu s nařízením bez předchozího výslovného souhlasu Parlamentu. Současně by měla prosazovat, aby se působnost nařízení týkala jen uznávání již existujících právních vztahů a aby z jeho působnosti bylo zcela vyloučeno uznávání vztahů založených na tzv. surogátním mateřství. Stanoviskem Podvýboru pro rodinu se v příští týdnech bude zabývat také senátní Výbor pro sociální politiku a Výbor pro evropské záležitosti.

 


Z vašich dopisů a mailů

Opět jeden z milých dopisů, které hladí duši a podporují mě v mém úsilí:

"Dobrý den, paní senátorko, chtěl jsem Vám jen jak obyčejný občan ČR velmi poděkovat za článek na Deníku o nepotřebě zákona o klimatu a vlastně i za Vaši odvahu vzdorovat zdánlivé většině, která si myslí pravý opak.

Zrovna jsem tuhle diskutoval se synem, který, obávám se, podléhá tlaku okolí a má obavy jakkoliv vystoupit z řady a mezi studenty zpochybnit veškérá "správná tvrzení", nebo jen pozvat k "kontroverzní" hlasy ke studentské přednášce.

Mluvili jsme, zrovna jako Vy, o tom, že vůbec nepozoruji zhoršování životního prostředí, ba naopak za více než 30 let po revoluci dokážu posoudit, jak se životní prostředí po všech stránkách zlepšilo.

Taky jsem zažil nesvobodu před rokem 89 a tahle bruselská mašinerie mi tu nesvobodu začíná velmi připomínat nejen šílenou zelenou dohodou. Velmi těžko se z pozice jednotlivce na tom dá něco změnit a stále čekám, kdy se spolky jako Milon chvilek pro demokracii ozvou s výzvou k demonstraci proti té stále narůstající bruselské diktatuře. Často cituji Václava Klause, který varoval před Lisabonskou smlouvou a byl za zrádce národa. Měl bohužel pravdu.

Tak snad mi zbývá jen doufat, že osobností jako jste Vy bude přibývat a vyšle se konečně Evropské komisi nějaký hlasitý nesouhlas. Udivuje mě, že my Češi, jako automobilový národ jsme se ještě neshromáždili na náměstích a neprotestujeme proti násilnému konci spalovacích motorů a násilnému vnucování drahých a vůbec ne ekologických elektronáhražek, nemluvě o ekonomickému sešupu, který nás kvůli zvůli asi čeká...

S přáním hezkého dne a všeho dobrého občan J. G."

Advokátní deník o ústavním právu na hotovost

MFDnes o našem knižním kmotrování

Nekorektně o politické korektnosti? Na to musí být člověk pořádný chlap. Nebo normální ženská.

J. Pomp

Daniela vystoupí na semináři k vykázání násilníka z domácnosti

Vybráno z dopisů občanů

 Po čase opět vybírám z mnoha emailů a dopisů, v nichž mi vyjadřujete podporu.

Vážená paní doktorko!

"Nepatřím k lidem, kteří se nutně musí ke všemu vyjadřovat. Ale když jsem nedávno narazila v youtube na pořad "MÁTE SLOVO" s Michaelou Jílkovou ,ve kterém jste byla hostem, nemohu jinak, než Vám napsat. To, co jsem viděla, je nad moje chápání .Arogance, drzost, útočnost moderátorky vůči Vám byla neuvěřitelná. Všechny ostatní účastníky diskuze nechala hovořit, Vám však nedala prostor ani na dokončení věty. A taky, když jsem si přečetla názory diváků na téma manželství, neumím se zbavit pocitu, že byly zveřejněny jen ty "správné". Copak se lidi zbláznili a už neumí normálně myslet? Sama žiju v manželství jednačtyřicet let a nemusím Vám vykládat o různých úskalích vztahu. Když se ale celá rodina sejde, ať už to jsou Vánoce, narozeniny apod., mám radost, že jsme pospolu a že všichni cítíme rodinnou pohodu a sounáležitost. Nechápu, jak jinak se dají vychovat děti, než v rodině, kde je tatínek a maminka, potažmo dědeček a babička. A tak Vám chci poděkovat za statečnost a snahu přispět k vylepšení naší nemocné společnosti. Moc bych si přála, abyste našla ve svém snažení širokou podporu veřejnosti, ale také těch, kteří k danému tématu mají co říci. Přeji Vám hodně zdraví, trpělivosti ,pohody a Božího požehnání.

J.G., Šilheřovice."

31. 1. 2023


.

Hornolukavické listy

 Právě vyšel zpravodaj obce Horní Lukavice, který se zmiňuje o mé návštěvě.

Hornolukavické listy

Tento nadpis: Senát schvaloval ústavního soudce

Daniela pokřtí knihu Rok hlupců 2022 od Jardy Popa

Podpořili jsme doc. Svatoně

Ministři spravedlnosti se setkali

Profesor Zrzavý nejen o dětech a o vzdělání

Sobotní příloha Lidových novin z 14.1.2023 přinesla velký rozhovor s evolučním biologem, profesorem Janem Zrzavým. Vyjadřuje se v něm k počtu dětí a obsahu a nutnosti vzdělání.

noviny - Z - 1    noviny - Z - 2

Dobrá manželství přitahují

 Příloha MFDnes z 12.1.2023 zmiňuje můj návrh oceňovat dobrá manželství.

komentář 1    komentář 2   komentář 3

Normální Daniela jako jediná opozice v Senátě

Babiš a jeho soud

Parlamentní listy se zeptaly, Daniela odpověděla:

„Předně považuji všechny dotace z Evropské unie za zlo. Tahat peníze z kapes poplatníků, posílat je do Bruselu, aby tam nějaký úředník rozhodl, na co se peníze poplatníků smí použít, něco si nechal a zbytek poslal zpět českému státu, to je praxe šílená a nemáme se s ní smiřovat. Zadruhé musím říci, že veškeré veřejné dotace - i z českých veřejných institucí - soukromým podnikatelům považuji také za zlo. Proč se mají daňoví poplatníci skládat na podnikání někoho, kdo je zpravidla bohatší než oni? Z obou důvodů mi je skoro jedno, jestli u té či oné dotace někdo vyplnil nějakou kolonku správně nebo chybně. Protože jen a jen o nějaké kolonce všechny podobné kauzy jsou. Kolonka hezky vyplněná, to je v pořádku, kolonka špatně vyplněná, to je vyšetřování a soud. Z hlediska poplatníka je to ale obojí úplně stejné, za jeho peníze prostě podniká někdo jiný. Zamýšlejme se spíše nad zločinnou praxí všech dotací než nad tím, kdo jak vyplnil nějakou kolonku. No, a o tom, že proces se táhl přes celou předvolební kampaň, si snad ani nemusíme povídat, to vidí všichni."

Celý komentář zde:

 https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Ovlivnovani-voleb-To-by-bylo-skandalni-Za-Babisovym-soudem-jdou-reci-Advokati-politici-vsichni-mluvi-725603

9. 1. 2023

Komu to Daniela rozkopala bábovičky? Na Neviditelným psu o tom informuje Zdeněk Jemelík.

Jak umíme číst

Někdo psanému textu rozumí a jiný si domýšlí, co tam ani není. Inu, co s tím autor nadělá? Nic.

https://www.blogosfera.cz/2022/12/21/aneb-senatorka-daniela-kovarova-a-muzi-co-povili-dite/

29. 12. 2022

Kladné vzory potřebujeme

Daniela u Jana Krause

Normální Daniela v Show Jana Krause

Daniela a Holky holkám

Daniela Nastavila zrcadlo

Jsem zklamaná z naší legislativy

Je třeba kapry chránit před vánočním zabíjením?

Kosa na kámen

Dosud si vyskakovala na každého. Ale tady holt narazila kosa na kámen..

https://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/199694/potupa-a-vybuch-jilkove-v-primem-prenosu-co-si-to-vubec-dovolujete.html

16. 12. 2022

Bojuji proti dalším zbytečným úřadům

Podvýbor cenu nepodpořil - budu ji tedy udělovat sama.

Daniela u arogantní Jílkové

 Jeden z mnoha desítek hezkých ohlasů na neurvalé moderování pořadu Máte slovo.

 "Vážená paní senátorko,
moc vás zdravím a chtěl bych vám vyjádřit hluboký obdiv!!! Při včerejším náhodném sledování pořadu Máte slovo, jsem byl doslova znechucen chováním moderátorky Jílkové. Její skákání do řeči, neustálé přerušování, arogance, až drzost, je skutečně bezbřehá!!! Ovšem výlučně vůči vám, toho si nešlo nevšimnout! Když jste chtěla reagovat na slova pirátky Šípové, byla jste okřiknuta jako malé dítě, ale vám mohla pirátka skákat do řeči dle libosti…
Ovšem vrcholem jejího nechutného chováni bylo, když si stoupla těsně před vás a osopila se na vás zvýšeným hlasem “co si to dovolujete?” Znovu opakuji - máte můj hluboký obdiv - v ten moment bych tuto sebestřednou a hádavou (píp) poslal mezi hýždě a prásknul za sebou dveřmi! Otřes!!! Ale vy jste ji musela odrovnat svým bohorovným klidem, jako pravá dáma, ale moderátorka se až zajíkala vztekem, vypadala jako trhovkyně. Žijeme v hrozné době a je smutné, že v celém senátu jste s paní Zwyrtek-Hamplovou, jen dva hlasy rozumu!
Ať se vám daří, hodně zdraví i vašim blízkým a nenechte se otrávit!
S úctou K.A."

10. 12. 2022


Máte slovo o manželství

Co jste mi napsali

Opět vybírám jeden z vlídných emailů, které mi posíláte:

 "Paní Kovářová,

chtěl bych Vám poděkovat za Vaše články a za Vaši práci, kterou jste po zvolení začala v senátu. Píšu proto, protože registruji více a více článků, které Vaše myšlenky napadají. Napadají tak i mé názory, protože já se s Vaším postojem z naprosté většiny ztotožňuji. A nejsem sám. Většina lidí kolem mě, která žije svůj běžný život práce, rodina, blízcí známí, tvořivost, uspokojení, smysl života… se s Vámi plně ztotožňuje a je ráda, že tyto názory hájíte proti dle mého názoru a nejenom mého někdy až úchylným postojům tzv. progresivistů a dalších aktivistů, či kazatelů jediné pravdy... Vydržte prosím a pište. A pokud by někde vznikl konflikt, dejte mi prosím vědět. Rád Vás podpořím a nebudu sám.

Děkuji. P. P."

7. 12. 2022


Daniela: Nejsem cukrová panenka

Nad dopisy občanů

Opět vybírám jeden z mnoha dopisů, které mi posíláte:

"Dobrý den. Děkuji. Přeji Vám hodně sil. Mě jste velmi potěšila. Jste jediná ze všech senátorů a poslanců, která jste mi odpověděla. Nepíši poprvé, ale výsledek je stejný. Nikdo neodpoví. Zvolení zástupci lidu nemají zapotřebí se s obyčejným člověkem bavit. Stejně píši, protože nic moc jiného dělat nemohu. Dnes jste mi dodala zase sílu, radost a naději. Všichni nejsou stejní. Nedejte se. Zastupujete mnoho podobných lidí jako jsem já. Dáváte jim naději. Nevzdávejte to, jednou se karta obrátí. Slušnost a poctivost musí jednou znovu zvítězit. Hezké dny. Radostné Vánoce a ať Vám Ježíšek nadělí zdraví a hodně sil bít se za lidi, co mají jiné názory. Je nás hodně. Za všechny moc děkuji. Radost, lásku a mír v duši. S pozdravem J. M.

Jsem z Vás nadšený! Opravdu děkuji!!!! Naši vojáci v zahraničí

Nejde jen o ukrajinské vojáky u nás, ale i o naše vojáky v zahraničí. A Daniela pro návrh nehlasovala, protože česká pozice není jasná.

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/ctyri-tisice-ukrajinskych-vojaku-se-bude-moct-vycvicit-v-ces/r~99438fee715d11eda25a0cc47ab5f122/

1. 12. 2022

Za názor nezavírat

Jediná Daniela byla proti

Kachna MF Dnes

"Agenti-provokatéři testující věrnost? Inu, Víkendová kachna MFDnes si můžete ironické komentáře dovolit. (I když je zajímavé, že Diamantovým svatbám na radnicích se nepošklebovala.) Novináři, kteří chtějí být považováni za seriózní, by si ale měli nejprve zjistit fakta."

Noviny

I věrnost má cenu

Chci podpořit dlouholetá dobrá manželství, ale manželská věrnost je také hodnota hodná respektu.
24. 11. 2022

Hlavně že se debatuje o něčem, co jsem ještě nenavrhla...

Dobré manželství zaslouží ocenit

 Co mi píšete? Třeba toto:

" Tak si tady čtu v LN článek paní Machalické „Tetky z okrašlovacího spolku“. Pokud víme, co to okrašlovací spolky byly a mnohde i stále jsou, pak použití jejich názvu v pejorativním smyslu je přinejmenším urážející a hloupé. Ale o to nejde, tady je ve hře něco podstatnějšího a zcela zásadního. Tady jde o demontáž pojmů rodina a manželství.
Jsem starý bílý muž technického vzdělání, ke všemu zarytý heterosexuál, tedy buran, křupan, rasista a možná i nacista, xenofob a homofob. Kdysi jsem napsal (a kupodivu to žádný denní tisk nezveřejnil) toto:
„ Právě jsem byl poučen, že slova mění své významy a že tedy ani manželství už dnes nemusí znamenat to, co znamenalo včera. Nejsem vědec v otázce rozmnožování (i když naprosto laických a nepoučených pokusů jsem učinil něúrekom) a tak jsem se uchýlil nejprve ke svému oblíbenému Ottovi. Ten již před více než sto lety napsal:
„Manželství, lat. matrimonium, spojení muže a ženy odpovídající právu. Jest buď skupinové, nebo individuální. Skupinové jest buď endogamní (všeobec. pohlavní spojování uvnitř rodiny) nebo exogamní (spol. spojování mužů z 1 rodiny se ženami z rodiny jiné). Manželství individuální má formu buď polygamie, mnohom., když 1 muž žije ve spojení s něk. ženami (polygynie), nebo když 1 žena s něk. muži (polyandrie), nebo jednom., jednoženství, monogamie, žije-li 1 muž s 1 ženou. Manželství má význam politický, neb je základem rodiny i lidské společnosti, a sociálně náboženský, neb jest základem dobrého mravu a vychování potomstva, tudíž lidského pokroku vůbec.“
Podle Ottova slovníku naučného, ale i podle mnohem modernějších encyklopedií, je manželství právním vyjádřením rodiny, která sice může v různých dobách a různých kulturách vypadat odlišně, vždy však jde o skupinu osob navzájem spjatých manželstvím, příbuzenstvím nebo adopcí, přičemž jádrem rodiny je muž, žena a jejich děti. Z hlediska rodičů (a toto slovo snad zatím neztratilo svůj význam a smysl) jde o rodinu prokreační, tedy rozmnožovací, schopnou plodit potomstvo, z hlediska dětí jde o rodinu orientační, tedy společenství, které jim dává modely chování, vzory pro budoucí roli rozmnožování.
Všichni savci, především lidé, jsou nadáni vlastnostmi, které jim umožnily získat výsadní postavení na Zemi. Samozřejmě, skvěle vyvinuté smysly, fyzické dispozice a především vysoká inteligence jsou zdrojem tohoto úspěchu, ale nejdůležitější vlastností je zde neuvěřitelná síla, která pramení v rodinných poutech. Není to člověk sám, kdo ovládá své okolí a krotí přírodní síly. Je to především existence jejich rodin a společenství, jichž rodina je základem.
Použít slovo manželství pro jiné vztahy a zdůvodnit to historickým výkladem slova a jeho vývojem, přičemž zcela odhodíme skutečný, věcný obsah toho slova, to mi přijde zvláštní. Konstatování, že použitím termínu „manželství“ pro jiné vztahy nás neubude, považuji za nejméně krátkozraké. Co se tak moc změnilo na biologické a sociální funkci otcovství a mateřství? Nebo je to příprava na okamžik, kdy někdo bude – pod záminkou, že se tak moc nezmění – požadovat rozšíření pojmu manželství na větší počet osob, na jiné živočišné druhy? Vždyť kdo by nemiloval svého psa.
Jsem hluboce přesvědčen, že současný právní řád dokáže vztahy mezi lidmi upravit dle jejich vůle a přání. A argument, že některé tradiční manželské páry nechtějí nebo nemohou mít děti a založit tak rodinu? Jistě, to je skutečnost. Ale chce někdo kvůli tomu měnit význam slova manželství?“
To bylo před třemi lety a já se ptám, jaké vědecké objevy předchozí tvrzení vyvrátily. Nevím o žádných. Co si ovšem myslím je to, že jakékoli svévolné „konstruktivní“ zásahy do perfektně fungujícího systému jako je například zvýhodňování mimomanželských svazků nepřináší žádný skutečný užitek.
V žádném případě nepatřím mezi ty, kteří by rozdělovali společnost podle sexuální orientace. Ta je mi srdečně jedno, je to intimní záležitost jednoho každého a já nemám sebemenší právo do toho zasahovat. Ale totéž požaduji i vůči mně a mé rodině. Já plně respektuji, že jsme si všichni rovni, odmítám však tvrzení, že jsme všichni stejní.
Jistě, nápad o holdu dlouhotrvajícím manželským svazkům se může někomu zdát hloupý, to záleží na jeho vnímání světa. Nemyslím si ale, že staletí trvající oslavy stříbrné, zlaté či diamantové svatby byly socialistickým kádrováním a že byly cíleny na potírání homosexuality. To je prostě absurdní nesmysl.
P. M."

Mf Dnes 15. 11. 2022

MF Dnes

Senátorky chtějí ocenit páry za věrnost. Pro LGBT+ ale cena nebude

Dobrý nápad ocenit manželství

 Opět vybírám jeden z hezkých dopisů. Tentokrát mám hodně došlé pošty reagující na nápad ocenit dlouholeté dobré manželství:

"Milé paní senátorky,
děkuji Vám za Váš návrh oceňovat dlouhodobá manželství. Je to důležitý signál zejména v dnešní době, kdy se polovina manželství rozpadá a existují významné (a bohužel úspěšné) snahy posouvat hranice kulturních norem a relativizovat (tradiční) hodnoty. Hysterické reakce, s jakými se Váš návrh v mainstreamu setkal, jsou nepřímým dokladem toho, že jde o správný krok (čekal bych, že alespoň lidovci se návrhu slovně zastanou, když už reálně nedělají nic, ale ticho po pěšině).
Držím Vám palce a nenechte se odradit, stále je ve společnosti dost normálních lidí, kteří tady ten "krásný nový svět" nechtějí.
S přátelským pozdravem V.Š.

13. 11. 2022

Být věrný je normální a zaslouží ocenění

Chceme ocenit dobré manželské vzory

Podcast o sexu, ublížené Lindě a odvážné Daniele

Daniela se vyjádřila kriticky k senátní legislativě

Povinný sex v manželství - ano či ne?

Co zůstane v manželství, vyjmeme-li sex? Ptá se Monika Čírtková v reakci na mé prohlášení.


3. 11. 2022

Putin v rakvi? Neskutečné.

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) nechal 28. října vyvěsit na budovu ministerstva vnitra instalaci, na které je mezi českou a ukrajinskou vlajkou podobizna ruského prezidenta Vladimira Putina ve vaku mrtvoly.
Co na to říkám? "Je to nevhodné, nemravné, neslušné a neskutečné. A patrně i trestně postižitelné. Nevím, jak to mají maminky vysvětlovat svým dětem. Že zlým spolužákům mají ostatní děti přát smrt?“ otázala se Daniela Kovářová, senátorka za obvod Plzeň-město, prezidentka Unie rodinných advokátů, bývalá ministryně spravedlnosti."

3. 11. 2022

Daniela je členkou senátního ÚPV

Sex v manželství

"Hlavním účelem manželství je založení rodiny... Mohli by progresivisté vysvětlit, jak jinak rozumějí slovům "založení rodiny" než sex a početí dětí? Spíše to vypadá, že jim vadí účel manželství jako takový a Daniela Kovářová jim ho připomněla." Martin Schmarcz, Twitter,

29. 10. 2022.

Daniela se loučila s Komorou

Z došlé mailové pošty

Opět vybírám jeden z desítek mailů, které od vás každý den dostávám a které mě utvrzují v mém rozhodnutí vytrvat.

 "Vážená paní doktorko, pozorně jsem sledovala pořad "K věci" na CNN, kterého jste se zúčastnila.
Všimla jsem si, že se Vás paní redaktorka snažila vmanipulovat do jednoznačných odpovědí, aniž by brala v úvahu, že život je složitější. Ano, ne, ano, ne. Bylo patrné, že byste se ráda vyjádřila k tématu, ale nestojíte o nálepku, což je pochopitelné.
Zmínila jste se o podpoře normálního způsobu života. Každý normální člověk Vám rozumí, chápe Vaše slova a musí s nimi souhlasit. Všichni řešíme svoje každodenní problémy. Proč jakákoliv minorita považuje svoje problémy za palčivější? Souhlasím s myšlenkou, že dodržovat se mají práva každého člověka. Proč některého víc a některého míň? Jsou to jen mediální bubliny...
Současná geopolitická situace by měla být připomínkou toho, že nezáleží na tom, jestli je na dveřích od toalet namalovaná holčička, chlapeček nebo jiné označení. Důležité je, že ty toalety stojí na svém místě a nezbyl po nich kráter.
Nedejte se, paní doktorko. Říká se, že politika je špína, ale musí tam být i lidé čestní. Ti, kteří ještě nezapomněli, jak chutná normální život.
Přeji Vám vše dobré.
Hezké dny. L. R."

27. 10. 2022

Smutný obraz české žurnalistiky

"Viděla jsem v minulém týdnu jak pořad se senátorkou Danielou Kovářou na CNN Prima News, tak rozhlasový rozhovor Veroniky Sedláčkové s poslancem Markem Bendou. Oba čin v Bratislavě odsoudili, oba však byli moderátorkami tlačeni k vyjádření, zda přístup k požadavku LGBT na tzv. manželství pro všechny nezavdává podnět k takovým činům!!! Naprostá nehoráznost přístupu novináře. Zkratka, kterou obě novinářky opakovaně použily, byla navíc tak složitou konstrukcí, kterou – byť ji několikráte opakovaly – nebyly schopny logicky pojmout. Prostě něco v tom smyslu – když nepodporujete manželství pro všechny, pak podporujete vraždu homosexuálů. A tuto tezi slavný youtuber Kovy bezezbytku převzal.
A já čekala, že slavný youtuber bude mluvit o tom, že tak hrozný čin odsuzuje nejen proto, že sám patří k napadené komunitě, ale i proto, že si je vědom toho, že vražda je vraždou, ať je obětí člověk z menšiny či z většiny společnosti, protože nenávist není dobrá. Že třeba poznal manipulaci moderátorky vůči senátorce Kovářové a vidí ji jako jeden z nástrojů rozdělování společnosti, kterého jsme svědky. Že prostě svým 121 tisícům sledovatelů přinese jiný pohled na věc, než přinášejí mainstreamová média. Pohled, kterým nezodpovědně nepoštve 121 tisíc sledovatelů proti ženě, která jako právnička nesouhlasí s úpravou zákona o manželství podle aktivistů LGBT. Opravdu takto naivní jsem byla. Nebo je naivní Kovy? Skutečně vážně pranýřoval CNN Prima News aniž pochopil, že je v podobě vedení rozhovoru zcela na jeho pozicích? Opravdu to bystrý Kovy nepoznal? Nepochopil, když jen opakoval téměř doslovně mediální zkratku? Anebo pochopil a jen přilil oleje?"

Dana Jaklová pro Neviditelného psa. Celý komentář zde: 

https://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost/media-kovy-spolu-s-mainstreamem-prekvapive.A221025_131134_p_spolecnost_nef

26. 10. 2022

Daniela hájí právo na hotovost

 Máme zákonem upravit právo platit v hotovosti? zeptaly se 22. 10. 2022 Parlamentní listy. Tak jsem odpověděla takto:

„Naprosto, dokonce zákonem ústavním. Pro zachování hotovosti jako dobrovolné formy finančních transakcí existuje spousta důvodů, zejména smluvní volnost – využívání bankovních služeb nesmí být povinné, právo na soukromí, výuka k šetrnosti, praktičnost v mnoha běžných situacích, diskriminace sociálně slabších a technologicky neobratných, obrana před blackoutem, hackerstvím a tlaky EU. Ale tím hlavním důvodem je nutnost dát státu hranici, kterou vůči lidem nesmí překročit. Jeho tendence k ovládání obyvatelstva pomocí ‚bezhotovostní společnosti“ je příliš velká, vysvětlila Daniela Kovářová, nově zvolená senátorka, prezidentka Unie rodinných advokátů, bývalá ministryně spravedlnosti.

A co si o tomto tématu myslí další politici? Celý komentář zde:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Ochrana-pred-Velkym-bratrem-i-EU-Ruseni-hotovosti-V-CR-se-bouchlo-do-stolu-718053


Neff a Kovářová

Podpora Daniele

Po dnešním vystoupení na CNN Prima NEWS jsem od vás dostala obrovskou vlnu účasti a podpory. U mnoha dopisů, mailů a zpráv vybírám:

"Vážená paní senátorko! Právě jsem shlédl pořád K VĚCI na CNN Prima News. Ač vím, že to nebylo vaším záměrem, gratuluji k inteligentním odpovědím a políčkům, které jste uštědřila redaktorce, která s Vámi vedla rozhovor! Takhle inteligentně odpálkovat takovéto redaktory ( je jich většina ), to byla radost sledovat! Naprosto jste ji znemožnila! Jen to více ukázalo, jací arogantní, nevzdělaní a neinteligentní novináři dnes jsou! Přeji hezký den a hodně úspěchů ve Vaší senátorské práci! Držím Vám pěsti! R. Z."

20. 10. 2022

Neff komentuje Danielu, kdosi komentuje Neffa

Normální Daniela v podcastu Kateřiny Perknerové

Ondřej Neff háji Danielu

Daniela pro Deník

Poskytla jsem velký rozhovor Kateřině Perknerové z Deníku. Úvod rozhovoru najdete v odkaze, zbytek v pátek 14.10.2022 v tištěném vydání.

Daniela o svobodě slova

Společnost pro obranu svobody slova se mě zeptala, zda má svoboda slova nějaké hranice, a co si myslím o umlčování názorů, tak jsem odpověděla:

1. Svoboda nesmí mít žádné hranice. Kdo o nich mluví, svobodu nepochopil. Svoboda znamená, že nikdo nesmí vůči mně použít násilí, leda v sebeobraně. Stejné je to se svobodou i slova. Nemá a nesmí mít hranice. Zároveň platil, že vždy je člověk zodpovědný za újmu, kterou někomu způsobí. To ale nikdy nesmí vést k úvaze, že raději něčí svobodu předběžné omezíme, aby náhodou někomu nezpůsobil újmu.

2. Tento trend je jen cestou k tyranii. A bráním tomu a bránit budu vždy a všude. Nejen tím, že si nenechám zavřít ústa, ale i tím, že vždy budu hájit svobodu mluvit i pro ty, jejichž slova mi půjdou proti srsti.

Text celého komentáře zde: https://www.epochtimes.cz/2022/10/11/co-rikaji-nove-zvoleni-senatori-o-svobode-projevu/

S díky a v kolegiální úctě R.D.

12. 10. 2022Reakce na komentář Rodinné drahoty

Dnes jsem dostala několik krásných reakcí na komentář uveřejněný v Právu (najdete ho v záložce To si myslím). Všechny reakce mě vždycky pohladí po duši, ale nejvíc mě potěšila tato:

Vážená paní kolegyně, dnes jsem si tak nějak "čistě náhodně" zakoupil deník Právo, kde jsem na straně 6 nalezl Váš příspěvek nazvaný Rodinné drahoty. Nestává se mi často, že bych nějaký článek, i ten odborný, intenzivněji prožíval, ale ten "Váš" jsem přečetl jedním dechem. Tak dobře napsaný text na téma rodinné politiky státu jsem ještě nečetl a troufnu si říci, že jej málo kdo může překonat. Hovoříte mi z duše! Pravdivost, upřímnost, odbornost a lidskost z něj přímo dýchají. Pod každý jeho řádek bych se bez váhání podepsal i já. Moc Vám děkuji za Vaše názory a svým způsobem i odvahu pojmenovat věci pravými jmény a tyto veřejně prezentovat. Byť nejsem členem Unie rodinných advokátů, tak se rodinným právem - původně jako soudce a nyní více něž 30 let jako advokát - zabývám a troufnu si neskromně tvrdit, že vím, o čem je řeč. Jsem poctěn být Vaším kolegou!

12. 10. 2022

Kateřina Lhotská píše o Daniele

V Plzni zvítězila paní doktorka Kovářová. Neskrývám, že mám z jejího vítězství radost. Jsou mi sympatické její názory a myslím si, že její volební heslo „Jsem normální“ ji naprosto přesně charakterizuje. Někteří ji nálepkují jako „antisystémovou“ (zde), ale tomu se lze jenom zasmát. Nejspíš těmto lidem vadí právě její naprostá normálnost. Jako třeba když tvrdí, že za „sexuální násilí“ nelze považovat to, když muži projevují o ženy přirozený zájem, všímají si jich a jsou v této oblasti aktivnější. Ostatně si milé dámy přiznejme, že pozornost mužů dělá dobře i nám. Dokážete si představit, jak smutný by byl svět, ve kterém bychom byly obklopené samými nevšímavými bábovkami? A co je špatného na tvrzení paní Kovářové, že děti mají otce a matku a nikoliv „rodiče 1“ a „rodiče 2“? Pokud je tedy paní doktorka kvůli úplně normálním názorům nálepkována jako „antisystémová“, tak z toho lze učinit jen jeden jediný logický závěr – že „systém“ není normální.

https://neviditelnypes.lidovky.cz/politika/volby-kampan-skoncila-kampan-zacina.A221006_185206_p_politika_nef

Kubera v kostýmku

Kovářová je konzervativní dáma

„Kovářová je konzervativní dáma, která dokonce byla ministryní. Není protizápadní, je pro původní západní hodnoty. S lidmi, jako je Tomáš Czernin (senátor TOP 09, pozn. red.), může mít shodu v některých názorech,“ myslí si Schmarcz.

Celý komentář CNN Prima News zde: https://cnn.iprima.cz/zwyrtek-hamplova-brojici-proti-vakcinam-i-normalni-kovarova-kdo-jsou-kontrover...


Kravina, co se týká Daniely

Poděkování z mailové pošty

Od svého zvolení dostávám každý den desítky velmi hezkých dopisů a mailů.

Vážená paní doktorko Kovářová,
dostala se ke mně velmi potěšující anketa, že jako nová senátorka budete hájit manželství muže a ženy a tím i děti, aby nemusely vyrůstat místo s maminkou a tatínkem .. "se dvěma otci" a jinými kombinacemi, které matka příroda prostě nezařadila a tedy nejsou v zájmu dítěte! Všimla jsem si již dříve, že máte konzistentní a rozumné názory.
Velmi si toho vážím, oceňuji to a přeji Vám úspěch. Nenechejte se nikým rozhodit a odradit. Aktivisté LGBT skupin jsou křiklouni a ve svém živlu spíše pouze na sociálních sítích. My obyčejní lidé, nemáme čas někoho nahánět, ale stojíme za Vámi a je nás většina! Držte se a zůstaňte pevná.
Všechno dobré Vám i Vašim blízkým. J. K.

Daniela jako bojovnice za normální svět

Senát bude bohatší o čtyři právníky

Vypukne v Senátu dívčí válka?

Statistiky obvodu č. 7

Daniela porazila Naxeru

Daniela Kovářová bude senátorkou

Exministryně jezdila půl roku za voliči

Pravý prostor o nových senátorkách

Za měsíc o nich neuslyšíme?

Gratulace prší ze všech stran

Čtenářský výprask kvůli Daniele

Josef Zbořil hezky vyběhl s redakční elévkou, která kritizovala Danielu Kovářovou. Text celého komentáře zde:

https://zboril.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=792557

Koza Nostra doporučuje volit Danielu

 V konečném rozstřelu se o post senátora po pohádkáři Chaloupkovi utká starosta Přeštic /Pekarová Adamová/ s paní bývalou exministryní spravedlnosti, advokátkou Danielou Kovářovou.

Pětihlavá saň stojí za Pekarovou Adamovou, převlečenou za jistě schopného starostu, jak už řečeno -Přeštic.

Já zase za jeho oponentkou. A předvedu vám, že k tomu existuje mimořádně pádný důvod. Parlamentní listy s ní přinesly rozhovor. Je to opravdu skvělé čtení. Je v něm obsaženo všechno, proč s radostí hodím hlas právě jí. Věřím, že si počtou i nezainteresovaní.Postoje ke svobodě

Společnost pro obranu svobody a demokracie mi položila otázky na svobodu a umlčování odlišných názorů.

1. Svoboda nesmí mít žádné hranice. Kdo o nich mluví, svobodu nepochopil. Svoboda znamená, že nikdo nesmí vůči mně použít násilí, leda v sebeobraně. Stejné je to se svobodou i slova. Nemá a nesmí mít hranice. Zároveň platil, že vždy je člověk zodpovědný za újmu, kterou někomu způsobí. To ale nikdy nesmí vést k úvaze, že raději něčí svobodu předběžné omezíme, aby náhodou někomu nezpůsobil újmu.

2. Tento trend je jen cestou k tyranii. A bráním tomu a bránit budu vždy a všude. Nejen tím, že si nenechám zavřít ústa, ale i tím, že vždy budu hájit svobodu mluvit i pro ty, jejichž slova mi půjdou proti srsti.

Odkaz na celý komentář zde:

https://www.sosp.cz/postoje-senatnich-finalistu/


Kovářová před volbami přitvrdila

Je to nějaký nový typ davového šílenství nebo nějakého kultu fanatické sekty. Argumenty nehrají roli. My vám to podnebí vylepšíme, i kdybyste měli chcípnout hlady nebo zimou,“ říká kandidátka do Senátu a advokátka Daniela Kovářová. Bývalá ministryně spravedlnosti, prezidentka Unie rodinných advokátů a nezávislá kandidátka do Senátu
Celý rozhovor zde:
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-I-kdybyste-meli-chcipnout-hlady-rikaji-nam-Kovarova-pred-finale-voleb-pritvrdila-715823

Daniela podporuje rodinu

Opět vybírám z krásných mailů, které mi posíláte:

Senátní obvod č. 7-Plzeň-město: Daniela Kovářová (NK) - PROČ JI MÁM VOLIT? - ODPOVĚĎ: Politicky a stranicky nezávislá kandidátka Daniela Kovářová (NEZÁVISLÁ) veřejně slíbila obranu pro-family hodnot přirozeného manželství jednoho muže s jednou ženou. Její soupeř Karel Naxera (TOP 09) neslíbil obranu přirozeného manželství a ani se nepodařilo zjistit, že by se alespoň někdy někde vyslovil ve prospěch pro-family hodnot přirozeného manželství jednoho muže s jednou ženou.

 

Co Daniela slyšela na vsi

Velmi těsný souboj plzeňských senátních kandidátů pokračoval i nadále. Zatímco advokátka a někdejší ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová (NK) by do Senátu chtěla, aby odmítla nadbytečnou byrokracii a hájila „normální svět“, přeštický starosta Karel Naxera (TOP 09) chce „jít kupředu“. „Svět na nás nepočká a my musíme jít,“ řekl voličům skrze vysílání CNN Prima News. Oba dva mají také odlišný pohled na zelenou politiku EU a práci ministra Síkely. Mezitím co Naxera shrnoval, že vláda prý „dělá maximum možného“, Kovářová našla problémů hned několik. 

Rozdíl mezi oběma kandidáty byl v prvním kole pouze ve stovkách hlasů a oba dva dokázali porazit i známé osobnosti. Na čtvrtém místě v plzeňském obvodě skončil producent a současný senátor Václav Chaloupek (12,03 % ) a třetí žokej Josef Váňa (20,23 %).
Kovářová skončila druhá s 21,96 % hlasů a Naxera obdržel od voličů 22,93 % a s náskokem více než čtyř stovek hlasů byl nejúspěšnějším kandidátem v obvodě.
K současné energetické krizi a vystupování ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely (za STAN), který se v neděli vytasil s variantou, že by se vládní cenový strop na energie vztahoval jen na část spotřeby, aby to následně ještě tentýž večer odvolal, Naxera ve vysílání CNN Prima News řekl, že pro to má pochopení.
„Pozice ministra průmyslu je v této době velice obtížná a ukazuje se, že ne vždy jsou komunikační kanály v takové podobě, kterou bychom jako občané vyžadovali. Jsem si ale jist, že záležitosti vyřeší, aby dopad energetické krize byl na občany i firmy co nejnižší,“ uvedl k nejasnému vystupování ministra průmyslu a obchodu.   

„Já si myslím, že vláda dělá maximum možného,“ padlo od něj s tím, že by občanům měl být přerozdělován zisk vybraný po uvalení „válečné daně“ na energetické společnosti.
Kovářová už tak smířlivá se Síkelou ani zdaleka nebyla. Chyby podle ní Fialův kabinet seká nemalé. „Vláda nemá jen komunikační problém. Nedokáže si přiznat pravdu a pojmenovat realitu. Hlavní příčina současného stavu je sebevražedný Green Deal a emisní povolenky,“ řekla kandidátka a české vládě doporučila, ať to občanům na rovinu řekne.
Nemohla ani souhlasit s Naxerou, který předtím za jasného viníka současné situace jmenoval akorát Rusko a jeho rozpoutání války. „Svádět vše na krizi na Ukrajině a Rusko šlo možná na jaře, ale v dnešní době už mi to připadá pitomé,“ našetřila protikandidáta a připomněla, že právě jeho TOP 09 dosti koketuje se myšlenkami Green Dealu, které jsou dle ní hlavní příčinou stavu, do kterého jsme se dostali.
Kovářová šla do voleb s heslem: „Chraňme normální svět“, pod nímž se má skrývat například ochrana názorové plurality. „Když jdou kandidáti do voleb s hesly jako: ,Půjdeme dopředu' či ,Chceme změnu, tak je to v pořádku, ale když najednou nikdo nechce změnu, tak je to něco divného,“ shrnula s tím, že lidem žijícím na vesnicích své heslo ani nemusela vysvětlovat.

„Komu se to líbí, ať si svůj svět proměňuje, ale ať nám nemluví do našich vlastních. Ať nám neříká, zpupně, že je jejich svět lepší,“ vyřkla.

Celý komentář Parlamentních listů zde:
 

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Moderni-svet-Musime-jit-s-dobou-rekl-muz-z-TOP-09-Kova...

Daniela pojmenovala realitu

Proč Danielu zvou až nyní?

Opět mi přicházejí milé maily s velkou podporou.

Dobrý den, paní doktorko,

dnes jsem s chutí zhlédla (dokonce 2x), Váš duel s tím senátním soupeřem do druhého kola Naxerou. Navíc jsem se bavila i rekcemi, resp. bezradností redaktora CNN Prima Převrátilem. Pana starostu za STAN Naxeru jsem viděla poprvé, i když se o politiku dost zajímám a nechtěla bych ho ani jako trpaslíka k bazénu…. Ale píšu hlavně Vám a k Vašim názorům. Absolutně s Vámi souhlasím, taky jsem pro staré a zavedené „pořádky“ a aby vše bylo „normáílní“ a konzervativní. Jsem šokovaná, co z lidí, jako jsou v dnešní vládě, často „vypadává“…Nicméně se ptám, neboť nejste neznámá osobnost, byla jste ministryní, píšete a hlavně máte názor, kde jste před volbami byla, že si Vás pozvali na CNN až nyní? (O ĆT NEMLUVÍM, TAM VY S VAŠIMI NÁZORY NEMÁTE ŠANCI A NIKDO NORMÁLNÍ JI SNAD ZPRAVODAJSKY UŽ NEPOSLOUCHÁ). Vůbec jsem netušila, že kandidujete na Plzeňsku do Senátu. Ač pocházím z Písecka z kulackého statku a mlýna, je pro mne Plzeň „osudová“. Můj prastrýc Rudolf Tille byl celoživotním sládkem (dožil se 106 let) a v Prazdroji o něm napsali Paměti. Já jsem se v devadesátých letech pokusila zachránit  Měšťanský pivovar před podvodnou privatizací a uloupením do ciziny vč. znehodnocení ochranné známky (za 1 korunu!) fi Nomura. Samozřejmě, že mne zlikvidovali a mělo to fatální dopad na moji dosud fungující rodinu. Přeju Vám, abyste se dostala do Senátu a všichni za ANO, aby Ti dnes na vrcholu pochopili, jak jsou nemožní a nechtění. Dnešní doba je alespoň pro mne strašná, určitě jedna z nejhorších, a to mi „táhne“ na 75 let a zažila jsem jako kulacké dítě mnoho… Držte se a vyhrajte, fandím Vám!!!! A taky mne napadlo, že byste se měla přihlásit do prezidentské volby, se silným zázemím určitě není pozdě (viz protikandidátka předsedy Senátu vulgo Tchajvance).

Zdraví L.K.


Doktorka Kovářová vyráží do druhého kola

Parlamentní listy si všímají mých tweetů a citují je takto:

Nezávislá kandidátka Daniela Kovářová postupuje v obvodu Plzeň-město do druhého kola senátních voleb. V něm se střetne s přeštickým starostou Karlem Naxerou (KDU-ČSL, ODS a TOP 09 ). Souboj podle ní bude těžký, ale nebojí se. „Chcete kandidáta svetrové strany?“ obrací se k „normálním“ lidem. Věří, že právě ti jí do horní parlamentní komory pomohou.

Nezávislá kandidátka, advokátka a spisovatelka Daniela Kovářová nyní žádá voliče, aby ji v druhém kole voleb do Senátu podpořili svým hlasem.

„Tak, teď nás čeká druhé kolo. Na jedné straně já, nezávislá, co si platí svou skromnou kampaň sama a která má kolem sebe jen pár dobrovolných nadšenců. A proti mně kandidát mocných a bohatých vládních sil.

https://parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Chcete-v-Senatu-pana-se-svetrem-Doktorka-Kovarova-vyrazi-do-druheho-kola-715398

Takže nohama?

Petr Hájek se o mně zmiňuje ve svém článku na Protiproudu:

Druhá nadějná kandidátka, jež postoupila do druhého kola na Plzeňsku, je pak rovněž skvělá advokátka Daniela Kovářová (kromě jiného také signatářka Manifestu D.O.S.T.), Bude bojovat proti zástupci vládní koalice Karlovi Naxerovi (z Pekarové TOPky!). A konečně "Tomiova" Eva Chromcová na Karlovarsku se střetně s Věrou Procházkovou (ANO).

Celý komentář zde:

https://protiproud.info/politika/6732-po-volbach-2-radu-prevazna-cast-mlcici-vetsiny-hlasovala-nohama-babis-s-okamurou-sice-vitezi-ale-jde-spise-o-mezihru-jeste-ani-nezname-dilemata-ktera-prichazeji-nejen-italie-a-rusko-ticho-pred-bouri-boj-zacina.htm


Jak to dopadlo

Do druhého kola senátních voleb v obvodu Plzeň-město postoupili přeštický starosta Karel Naxera (TOP 09) a advokátka Daniela Kovářová (NK). Naxera získal 22,93 procenta hlasů, druhá Kovářová 21,96 procenta hlasů. Druhé kolo se koná za týden. Voleb se zúčastnilo 44,29 procenta voličů, o hlasy usilovalo sedm kandidátů.

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3530839-v-senatnim-obvodu-plzen-mesto-se-ve-druhem-kole-stretnou-naxera-a-kovarova

Daniela dotahuje

Nic jistého nemá ani Václav Chaloupek, v Senátu viditelný jako předseda stálé komise pro sdělovací prostředky, který vedl kampaň proti zvolení Hany Lipovské do Rady České televize. Kurz 2,40 s ním sdílí jeden ze soupeřů v obvodu Plzeň-město, Karel Naxera, a v těsném závěsu duo pronásleduje bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová.

Celý článek zde:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zle-zpravy-pro-Vystrcila-Skvele-pro-Pirka-a-recnika-z-Vaclavaku-Sazkari-uz-volby-rozjeli-715062


Hořehledy podporují Danielu

 Každý den mi přijdou dva tři příznivé maily. Dnes jsem například dostala tento:

Vážená paní doktorko, mluvíte mi z duše a máte moje neuvěřitelné sympatie. Vrátil jsem se po více jak 40 letech života ze zahraničí zpět domů, kde jsem byl nadmíru spokojený, ale rodina a její okolí bylo to , co jsem postrádal. Ani tam nebylo vše mým představám optimální, ale to co prožívám tady, je něco, co mě zneklidňuje. Naštěstí mám takové manželství, s kterým se i tento stav dá bezproblémově přežít. Mentalita většiny zdejších lidí je úplně jiná než ta, co jsem tam prožíval, a tak si dělám obavy, zdali se najde tolik lidí, kteří budou schopní Vaše ideje brát v potaz!!!

Každopádně můj hlas máte a vítězství Vám z celého srdce přeji.
Zdravím. JV, Hořehledy 118

Daniela jako jediná nezávislá

Jako nezávislá kandidátka jde do senátních voleb advokátka Daniela Kovářová. Zaměřuje se především na rodinné právo. Je zároveň spisovatelkou – autorkou několika knih. V politice se zviditelnila po konci druhé vlády Mirka Topolánka, kdy se ve vládě Jana Fischera stala v roce 2009 ministryní spravedlnosti. V kampani se prezentuje jako zastánkyně ‚normálního světa‘, který je podle ní ohrožený.
Často vystupuje proti feminismu nebo proti aktivistům, kteří prosazují opatření zaměřená na zmírnění změny klimatu. Prezentuje se jako ochránkyně ženskosti a mužnosti.

Celý komentář Idnes zde:

 https://www.idnes.cz/volby/plzen/senatni-volby-kandidat-josef-vana-vaclav-chaloupka.A220921_082656_plzen-zpravy_vb

Danielu podporuje Aliance pro rodinu

Dostala jsem tento milý mail:

Vážená paní Kovářová,


v našem volebním speciálu https://alipro.cz/2022/09/14/volby-2022/ Vás máme ve vašem obvodu na prvním místě. A s kolegyní obesíláme své známé, kteří tam žijí. A držíme Vám palce, moc si přejeme, aby to vyšlo a do Senátu se dostali lidi s názory jako máte Vy. Snad to voličům už konečně dojede, co je potřeba.

Se srdečným pozdravem
Jana Jochová
-----------
Mgr. Jana Jochová
předsedkyně
Aliance pro rodinu, z. s.

Petr Drulák podporuje Danielu.

"V Senátu potřebujeme odvážné a odborně zdatné ženy. Proto podporuji Danielu."
prof. Petr Drulák, politolog, bývalý diplomat.


Daniela představila svou 20. knihu.

Pražský patriot jako první informuje o tom, že jsem 19. 9. 2022 představila svou novou knihu Dobré manželství. Celá zpráva zde:

https://www.prazskypatriot.cz/daniela-kovarova-predstavila-svou-20-knihu/

Dopis Zdeňka Jemelíka

Zakladatel spolku Chamurappi o mně moc hezky píše a doporučuje plzeňským voličům, aby příští týden volili právě mě. Srdečně děkuji.

 https://www.jemelikzdenek.cz/2022/09/dopis-c2-volicum-na-plzensku.html?m=1

Koho volit? Máme doporučení.

Vytrvej a nenech se odradit!

 Píšete mi vlídné maily a dopisy, v nichž mi vyjadřujete podporu. Tak třeba za tento velmi děkuji:

Vážená paní doktorko Kovářová,
dostala se ke mně velmi potěšující anketa, že budete jako případna senátorka hájit manželství muže a ženy a tím i děti, aby nemusely vyrůstat místo s maminkou a tatínkem .. "se dvěma otci" a jinými kombinacemi, které matka příroda prostě nezařadila a tedy nejsou v zájmu dítěte! Všimla jsem si již dříve, že máte konzistentní a rozumné názory.
Velmi si toho vážím, oceňuji to a přeji Vám úspěch. Nenechejte se nikým rozhodit a odradit. Aktivisté LGBT skupin jsou křiklouni a ve svém živlu spíše pouze na sociálních sítích. My obyčejní lidé, nemáme čas někoho nahánět, ale stojíme za Vámi a je nás většina! Držte se a zůstaňte pevná.
Všechno dobré Vám i Vašim blízkým,
J. K.


Akce D.O.S.T. doporučuje Danielu

Doporučení Akce D.O.S.T. k senátním volbám 2022:
Akce D.O.S.T. ve svých veřejných vystoupeních již plných 15 let varuje před nešťastným vývojem české a evropské společnosti od svobody k ideologické kontrole, od prosperity k ekonomickému pádu, od míru a bezpečí k destabilizaci a ohrožení. Imperativ „D.O.S.T.“ v názvu našeho manifestu z roku 2007 byl výzvou k zastavení neblahého kurzu, stal se však hlasem volajícího na poušti. Hlasem, který byl odpovědnými politiky úmyslně přehlížen, mainstreamovými médii ignorován, politruky „pravdy a lásky“ umlčován a skandalizován. Hrozby, kterým bylo možné včas a efektivně čelit, narostly mezitím do obludných rozměrů všestranné krize, která dnes České republice hrozí.
V této situaci, na prahu událostí, jejichž vývoj je stěží předvídatelný, se odehrávají i letošní senátní volby. Předsednictvo Akce D.O.S.T. si uvědomuje závažnost chvíle, i fakt, že budoucí složení Senátu může hrát zásadní roli v osudu suverenity, svobody a důstojné existence občanů i celého státu. Dovoluje si proto v následujícím seznamu doporučit k volbě vybrané kandidáty pro jednotlivé senátní obvody a vyzvat k jejich volbě. Jde buď o osobnosti z řad signatářů a sympatizantů Akce D.O.S.T., nebo o vybrané kandidáty z různých politických stran a hnutí, u kterých lze důvodně předpokládat, že budou v nadcházejících nelehkých dobách hájit zájem národa.  
Nenechme se znechutit postoji vládnoucích politiků, ani pochybami o smyslu Senátu. Letošní senátní volby jsou důležitým krokem naší občanské a národní sebeobrany. Jděme k volbám a dejme vybraným kandidátům svůj hlas!
V Praze 15. září 2022

Seznam kandidátů do senátních voleb v roce 2022 podporovaných Akcí D.O.S.T.

Hurá, můžu vás volit!

Dostala jsem milý mail od voliče ze sousední vsi:

Vážená paní Kovářová, právě jsem při pohledu do volebních lístků s radostí zjistil, že Vás do senátu mohu volit i já. A že mám tedy koho volit...
Nějak jsem měl, nevím proč, zafixováno, že Váš volební obvod jsou pouze obce na jih od Plzně a nikoliv Plzeň-město. Jsem rád, že jsem se mýlil.
Děkuji Vám za to, jak se v posledních letech veřejně angažujete. V této divné době (opět s totalitou na dohled) to chce určitě velký kus odvahy.
Přeji Vám mnoho štěstí.
S pozdravem M.H.

K Babišově procesu

Parlamentní listy se mě zeptaly na nejsledovanější proces:

 „V některých zemích bývá porota během procesu izolovaná od světa, ani noviny nesmí číst. To je asi extrém. Ale úplně opačný extrém je ten náš. Dostat soudce pod tlak všemi prostředky, hlavně aby rozhodl na objednávku,“ konstatovala Daniela Kovářová, prezidentka Unie rodinných advokátů, kandidátka na senátorku, bývala ministryně spravedlnosti.

Text celého komentáře zde:

 https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bude-chtit-Babis-proces-v-zahranici-Chvilkari-privezli-pred-soud-klec-Toto-zpusobili-714091


Braňme normální svět a nepodporujme válku

Protiproud se zmiňuje o mém vystoupení pod Řípem:

Na obranu normálního světa vystoupila bývalá ministryně spravedlnosti a kandidátka na senátorku v plzeňském obvodu Daniela Kovářová. „Líbí se mi v normálním světě, nechci progresivismus, nechci modernismus, ani žádnou Grétu. Náš svět se úplně zbláznil,“ konstatovala Kovářová.

Celý článek zde:
https://protiproud.info/politika/6708-setkani-vlastencu-na-ripu-zachranme-nasi-republiku-osobnosti-vyzyvaji-silena-vlada-petra-fialy-musi-okamzite-skoncit-zastavme-cenzuru-a-sikanovani-kvuli-odlisnym-nazorum-jen-jednotne-hnuti-odporu-muze-vladu-porazit.htm 


V Plzni pokřtěna dlouho očekávaná kniha

Volme Kovářovou

Je skvělé, že si někdo všiml, jak Senát v dnešní podobě jen podepírá vládu a Poslaneckou sněmovnu - místo toho, aby byl jejich protiváhou.

 https://zboril.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=791153

Daniela v debatě na CNN

 "Je třeba jednat se všemi," řekla jsem v pátek 9.9.2022 v pořadu Divoká karta v televiza CNN Prima.

https://cnn.iprima.cz/kovarova-meli-bychom-o-plynu-jednat-i-s-ruskem-evropska-unie-strka-hlavu-do-pisku-185890

Den s Danielou

Sokolovský večerník z 6. 9. 2022 o mně takto mile píše:

Nejen proto, že právě dnes dorazí do Klíčnictví u potoka díky Zásilkovně objednaná (a zaplacená) kniha Dítě mezi otcem a matkou, kterou se prarodiče (Petík+grafouš) hodlají
kvůli vnučce (Emilly) dovzdělat v oblasti, která je zatím nemusela zajímat, protože třiatřicetileté manželství jejich rodičů (Emilly) Boba + Bobanky vzalo za své nedávno.
Nejen proto, že už v knihovně jednu její knížku máme (tu s Jaklem o pivě) a dobře se nám četla.

Nejen proto, že grafouše právo zajímá (ministrem spravedlnosti jako Daniela sice býti už zřejmě nestihne, ale ty 2 + 1 semestr na právech před půl stoletím + 4 na UV3 před dvěma roky by se počítat mohly.
Nejen proto, že její články na Psu čte pravidelně a tak si tamtéž přečetl i článek pana
Jemelíka, kterým apeluje na voliče na Plzeňsku, aby paní Danielu koukali do toho senátu
zvolit. Grafoušovi, který totéž neúspěšně zkoušel před pomalu čtvrt stoletím (2000), by se
moc líbilo, kdyby Daniela uspěla (sám se dostal jen do druhého kola) a vůbec nejlepší by
bylo, kdyby vystrčila Vystrčila.
Nejen proto, že bydlí ve Štěnovicich, kde on (grafouš) v době svého vojákování (podzim
1959) často předváděl své umění (operátor střeleckého radiolokátoru) při častých
výjezdech z rodného palpostu ve Vochově na palpost ve Štěnovicích. Poplach tehdy stíhal
poplach a my hrdinně bránili západočeskou metropoli před imperialistickými balony
vypouštějícími štvavé dezinformační (už tehdy) letáky. To vše ve spolupráci s letci z Líní
(teď by jim to letiště chtěli zrušit kvůlivá nějaký gigafaktory na baterky), které jsme“zvedali
a náváděli právě na ty nepřátelské balony, aby šup s nimi dolů.

Tak Plzeňáci 23. září víte, co máte dělat
KAČER

Nezávislý to má nejtěžší

 Lidové noviny uveřejnily 8. 9. 2022 text o senátních kandidátech v obvodě Plzeň - město pod názvem "Minule jsem prohrál i hloupostí, říká Váňa." Část textu se týká i mě:

Další z kandidátů, exministryně spravedlnosti a právnička Daniela Kovářová, očekává lítý souboj o senátorské křeslo. „Jako jediná nezávislá kandidátka to nemám jednoduché. Vyslanci politických subjektů visí na každém rohu a otevírají zvířecí výběhy a jiné akce, mně strhávají a přelepují plakáty a zakazují veřejně hovořit o rodině, což je moje profesní téma,“ uvedla pro LN Kovářová s tím, že ji ale nic neodradí, a její příznivce to naopak vyburcuje.

„Celý svůj profesní život bojuji proti politické korektnosti, proti zbytečným omezením, byrokracii a hloupým zákonům. Bojuji za normální svět, v němž se lidé spolu setkávají a žijí a vychovávají své děti a stát jim do toho nezasahuje a neříká jim, jak mají žít,“ popsala Kovářová.

Cikán nebo Rom?

Tak tohle je zajímavé.

Finové sami sobě říkají Suomi. Plyne z toho něco pro češtinu? Ne.

Němci si říkají Deutsch, ale v češtině jim říkáme Němci. Nějaký problém?

My si říkáme Češi, ale mnozí nám ve svých jazycích říkají Bohemians. Cítíme to úkorně?

Cikáni si sami ve své řeči říkají Romové. No, ať si tak ve své řeči říkají. Ale v češtině je označujeme za Cikány. A to má být rasismus? Říkám o nich něco špatného, když pro ně použiji správný český výraz? Vymýtíme z češtiny naše názvy všech národů světa a budeme pátrat, jak sami sobě říkají oni?

Podle Refreshera (česky je to Občerstvovač) ani ano.

Pohleďte:

https://refresher.cz/121013--Chci-rikat-ze-nekdo-je-cikan-nebo-cerny-uvedla-kandidatka-do-Senatu-Daniela-Kovarova

Daniela poslala do světa svou knižní novinku

Advokátní deník informuje o představení mé nové knihy Dítě mezi otcem a matkou. Text celé zprávy zde:

https://advokatnidenik.cz/2022/09/07/daniela-kovarova-poslala-do-sveta-knizni-novinku-dite-mezi-otcem-a-matkou/Daniela představila novou knihu Dítě mezi otcem a matkou

Když se rodiče rozejdou, dítě to odnese vždycky. To byla hlavní myšlenka dnešního představení nové knihy rodinné advokátky a spisovatelky Daniely Kovářové Dítě mezi otcem a matkou, kterou napsala spolu s dětským psychologem Václavem Mertinem a sociální pracovnicí Petrou Hermanovou. Hojně navštívená akce moderovaná zpěvačkou Vlaďkou Bauerovou proběhla v úterý 6. září 2022 v kavárně „Kafe a“ v Plzni na Slovanech, Jetelová 2 za účasti novinářů, spisovatelů, kamarádů, čtenářů a podporovatelů Daniely Kovářové i rodičovských dohod. „Knihu by si měli přečíst všichni mí klienti, kteří se o děti hádají u soudu,“ říká autorka, která v knize popsala i soudní peripetie, problematiku výživného, střídavé péče nebo vnitrostátních únosů nezletilých dětí.


Kniha doplněná spoustou příkladů a praktických doporučení vyšla před několika dny v nakladatelství EEZY Publishing a je možno si ji koupit například zde: https://eezy.cz/produkt/dite-mezi-otcem-a-matkou/

https://www.ceskoobjektivem.cz/daniela-predstavila-novou-knihu-dite-mezi-otcem-a-matkou/ 

Zdeněk Jemelík doporučuje Danielu

Předseda spolku Chamurappi Ing. Zdeněk Jemelík o mně velmi hezky pohovořil v tomto komentáři: https://www.jemelikzdenek.cz/2022/09/dopis-volicum-na-plzensku.html

Dobré manželství už je tady

Nová kniha Daniely Kovářové Dobré manželství (10+1 užitečných rad) už bude brzy tady. Knižní e-schopny už ji nabízejí.

https://www.kosmas.cz/knihy/513523/dobre-manzelstvi-10-1-uzitecnych-rad/

Podpora mužnosti a ženskosti

Krásné dopisy a maily mi posíláte. Včera jsem například dostala tento stručný vzkaz:

"Dobrý den. Mezi námi ženami - přidávám se k Vašemu hlasu za mužnost a ženskost. :). Z.K."

Z dopisů, které mi posíláte

Dobrý den, paní Kovářová,

na Twitteru se mi občas zobrazí Vaše Tweety. Naposledy tento - https://twitter.com/DanielaKovarova/status/1564888140455845888?s=20&t=Yc5uxQ1zO-ZQ86uJ38_qtA Jsem rád, že ve společnosti zaznívá na toto téma Váš hlas. Trochu se děsím toho rudého progresivismu, který k nám vane ze západu... K tématu přikládám odkaz na opravdu dobrou knížku - Král, Válečník, Kouzelník, Milovník - https://www.martinus.cz/?uItem=197127&gclid=Cj0KCQjwjbyYBhCdARIsAArC6LL7S6TjFkafi4kXeKdfdKMI2kk54I-gqUZroFuyoau7K4gPbrwvB1UaAk-fEALw_wcB
Doporučuji přečíst všem mužům a vlastně i ženám, aby nežili v iluzi. Mě osobně trochu spadl hřebínek, když jsem si ji přečetl ...
S pozdravem
V. A.B.

Daniela už si nebere servítky

„Když vláda nevládne a kašle na lidi, jak mají občané vyjádřit svoji nespokojenost?“ uvedla bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová, napsaly Parlamentní listy. Celý text článku zde:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Koledovali-si-o-to-Co-jineho-maji-delat-Demonstraci-bu...

Za drahotu může zelené šílenství

Daniela v televizní debatě s několika dalšími kandidáty do Senátu: "Hlavní příčinou raketového růstu cen je sebevražedné zelené šílenství. Vláda by měla odstoupit od všech klimatických závazků. A měla to udělat už dávno. Kroky, které navrhuje teď, přicházejí pozdě a nedostatečné."

Celý záznam 90minutové debaty zde: https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/470510-senatni-volby-2022-prvni-debata-na-tn-live-s-kandidat...

Václav Vlk nejen o Senátu, ale i o Daniele

"Prostě Senát by měl být plný rozumných lidí, jejichž mozek se dostal dále než do pubertálního třeštění nad „správnou politikou“ ale zabývat se otázkami obecného zájmu.

Já jednoho takového kandidáta totiž kandidátku znám. A znají ji také čtenáři Neviditelného psa. Jde o paní JUDr. Danielu Kovářovou. Čtenářům Neviditelného Psa ji nemusím příliš představovat, znají ji a její názory z článků. Takže jí mohou věřit, že myslí vážně své heslo „braňme normální svět“.

Přiznám se, že paní Danielu osobně znám. Líbí se mi jako žena, která to má srovnané v hlavě, která nepředstírá, že patří k utlačované menšině a která si nemyslí že většina mužů jsou šílení sexuální násilníci. Dokonce přiznává, za což ji mainstreamová média a genderové fanatičky na sociálních sítích strhali, a to, že má ráda muže. A že ji, jako většinu normálních žen, baví sex. Z tohoto prohlášení byly fanatické feministky, voliči pirátů a zelených téměř v pominutí smyslů. Zatímco 90 % normálních obyvatel Česka i Evropy s paní doktorkou souhlasí. Nesmím také zapomenout na to, že je známou odbornicí na otázky rodiny, vztahu mezi rodiči a dětmi a mezi samotnými rodiči také.

Už jen to, že v Senátu může být někdo kdo se v této otázce vyzná a může vstoupit do diskuzí o zákonech a předpisech, které z hlediska rodiny by bylo přínosem. Mnohé „moderní názory“ totiž prakticky likvidují evropské kulturní a společenské zásady. A bylo by dobré pokusit se vysvětlit senátorům názor který není jen omíláním západního levicového genderismu. To by bylo vynikajícím osvěžením debat horní komoře parlamentu.
JUDr. Daniela Kovářová kandiduje jako jediná nezávislá kandidátka na senátorku ČR senátním volebním obvodě číslo 7 (Plzeň město).
Nevím kolik čtenářů Psa může v tomto senátním obvodě volit, ale určitě někteří tam mají své příbuzné a známé a mohou jim, pokud uznají za vhodné, doporučit „vhodit hlas“ právě paní Daniele. Mně to osobně potěší a pokud souzníte s jejími články a s názory v nich, uděláte dobrou věc.
Mimochodem, když jsem říkal že se známe již dlouhou dobu, tak to nikoliv z nějakých politických kruhů. Ale prostě proto, že jsme oba milovnici a autoři sci-fi. Ovšem to, že by se JUDr. Kovářová dostala do Senátu není žádná sci-fi, ale reálná možnost. Nemá sice za sebou žádnou politickou stranu, ale na druhou stranu oproti mnoha volebním kandidátům do různých funkcí s politikou zkušenosti (byla ministryní spravedlnosti) a hlavně - má svůj vlastní mozek a dokáže ho používat. Chcete-li se o ní dozvědět a o její kandidatuře něco více, klikněte si na https://www.daniela2022.cz/cs/kontakt."

Celý tex glosy Václava Vlka zde: https://neviditelnypes.lidovky.cz/politika/politika-co-takhle-dat-si-senat.A220829_175829_p_politika...

Daniela odpověděla na dotazy TN Nova

1. Měl by stát posílat více peněz lidem zasaženým energetickou krizí v Česku? 

Daniela:  Ne. Stát by měl dělat (a od jara na to měl spoustu času) docela jiné, zásadní, strukturální kroky. Například zrušit emisní povolenky, zásadně přehodnotit nesmyslné klimatické cíle apod.

2. Souhlasíte s manželstvím pro všechny? Pro všechny ženy, muže, děti, nesvéprávné apod.? 

Daniela: Nikoliv. Manželství pro všechny nikdy nebude.
3. Měla by Česká republika posílat další výzbroj a výstroj na pomoc Ukrajině? 

Daniela:  Nechci, aby ČR komukoliv posílala vojenskou výstroj. Nechci žádné války a nepřeji si, aby se ČR do jakékoliv cizí války zapojovala.

4. Jste pro zachování letiště Líně, nebo jeho využití pro gigafactory? 

Daniela:  O využití pozemku má rozhodovat jeho vlastník. Komu se to nelíbí, nechť mu nabídne peníze a pozemek si od vlastníka koupí.

5. Jak chcete při získání senátorského mandátu přispět ke snížení kriminality v Plzni? 

Daniela: Slibuji, že nebudu krást ani páchat žádnou trestnou činu. Věřím, že jsem dobře vychovala své děti a že ty to také nebudou dělat.
Zdroj: https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/470111-pet-otazek-pro-kandidaty-do-senatu-podivejte-se-jak-o...

Plzeň podporuje Danielu a normální svět

Takhle hezky mě vítá náměstí Republiky v Plzni.
Děkuji, Plzeňáci.
https://www.youtube.com/watch?v=p8gMVCxhuro

Dítě mezi otcem a matkou

Moje nová kniha, kterou jsem napsala s dětským psychologem Václavem Mertinem a opatrovnicí Petrou Hermanovou už je v prodeji. Objednat si ji můžete třeba zde:

https://www.knihydobrovsky.cz/kniha/dite-mezi-otcem-a-matkou-468463106


Přímá volba prezidenta - ano či ne?

 „K téhle změně nemělo dojít, ale došlo, a už to nikdo nezmění. Tak mi přijde zbytečné to vracet do hry,“ myslí si Daniela Kovářová, prezidentka Unie rodinných advokátů, bývalá ministryně spravedlnosti, kandidátka na senátorku.

Odpověděla jsem na dotaz Parlamentních listů. Celý komentář zde:

 https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prezidentsky-system-v-Ceske-republice-Zjistili-jsme-mezi-politiky-711873


Škoda, že nebydlím ve vašem senátním obvodě

 Opět vybírám z došlé e-mailové pošty, tentokrát od čtenářky mé knihy:

Vážená a milá paní dr. Kovářová! Právě jsem dočetla Vaši knihu Matkovražedkyně a jsem z ní nadšená! Je vtipná, napínavá, poučná v mnoha směrech. Blahopřeji k ní. Mám v plánu vypůjčit si i další Vaše knihy v plzeňské knihovně. Mrzí mne, že nebydlím ve Vašem senátním obvodě, jistě bych Vás volila.
Přeji Vám úspěch v senátních volbách i ve všech oblastech Vašeho života.
Děkuji za krásné čtení!
S pozdravem B.R.

„Tohle fakt Klaus řekl?“ Exprezident píchl do vosího hnízda. Ale řada lidí souhlasí…

„Máme nejvyšší inflaci v dějinách, největší rozpočtový schodek v dějinách, nejservilnější vládu vůči bruselské vrchnosti a nejhorlivější v zeleném šílenství s dopadem na ceny energií. Nevím, jestli bych řekla, že to je nejhorší vláda v dějinách, ale pro mě osobně je největším zklamáním. Zklamáním ve smyslu propastného rozdílu mezi tím, co jsem od ní čekala, a tím, co dnes tato vláda předvádí v praxi,“ konstatovala Daniela Kovářová, bývalá ministryně spravedlnosti, prezidentka Unie rodinných advokátů, kandidátka na senátorku.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Tohle-fakt-Klaus-rekl-Exprezident-pichl-do-vosiho-hnizda-Ale-rada-lidi-souhlasi-711184

Kde se s vámi mohu potkat?

Dostávám od vás milé maily a dopisy. Podstatná část z posledního mailu je od paní B.P.:

Vážená paní doktorko, delší dobu sleduji Vaší aktivitu, která se mi líbí a je mi blízká. Ráda bych se na Vás přijela podívat na besedu. Pokud bych Vás mohla poprosit o informaci, kde by Vás byla možnost vidět, byla bych moc vděčná. Přeji Vám jen vše dobré. Se srdečným pozdravem a úctou B.P.

Je jasno o hlasovacích lístcích

Daniela - kritička feminismu

Pirk není jediná celebrita, která se letos zkusí dostat do senátu. Na Plzeňsku kandiduje za ANO žokej Josef Váňa. Jeho soupeřkou bude exministryně spravedlnosti, právnička Daniela Kovářová, která v posledních letech vystupuje zejména jako kritička feminismu. Do senátu kandiduje s jednoduchým sloganem „Jsem normální,“ nepodporuje ji žádná politická strana. Z podobného názorového spektra je i Jana Zwyrtek Hamplová, kandidující na Kroměřížsku. Na Mělnicku pak kandiduje bývalý člen rady ČT a někdejší poradce Miloše Zemana Zdeněk Šarapatka s podporou TOP 09, vyzve obhajujícího senátora ze STAN Petra Holečka.

https://www.reflex.cz/clanek/volby/114581/do-senatu-chce-jan-pirk-i-zokej-vana-obhajuje-vystrcil-o-co-hraji-vladni-strany.html

Do boje o senátorské křeslo jde autor večerníčků, legendární žokej nebo bývalá ministryně

Daniela už je registrovanou kandidátkou

Tak je to jasné. Jsem jediná nezávislá. Tuto zprávu dnes vydala ČTK:

Sedm kandidátů se může v zářijových senátních volbách ucházet o místo senátora v obvodu číslo 7 Plzeň - město. Plzeňský magistrát zaregistroval všech sedm podaných kandidátek, řekl dnes ČTK vedoucí magistrátního odboru správních činností Roman Matoušek. Rozhodnutí o registraci je také na úřední desce magistrátu. Termín pro rozhodnutí o registraci nebo odmítnutí přihlášky pro senátní volby vyprší v pátek. Jména kandidátů magistrát nezveřejnil, jsou ale veřejně známa již z minulých týdnů.

Obvod zahrnuje území okresu Plzeň - jih, plzeňskou část Slovany a část okresu Plzeň - město a severní část Klatovska. Senátorem je zde nyní ve svém prvním volebním období třiasedmdesátiletý autor filmů o přírodě a zvířecích večerníčků Václav Chaloupek. Svůj mandát bude podle svého dřívějšího vyjádření pro ČTK obhajovat. V minulých volbách kandidoval za OPAT, letos je kandidátem koalice OPAT a STAN. Hnutí ANO nominovalo devětašedesátiletého dostihového jezdce, chovatele a trenéra Josefa Váňu. Kandidaturu v obvodu oznámil také padesátiletý starosta Přeštic na jižním Plzeňsku Karel Naxera z TOP 09, kterého nominovala koalice Spolu, tedy TOP 09, ODS a KDU-ČSL. Za KSČM bude kandidovat šestapadesátiletý bývalý poslanec Jiří Valenta. Sedmapadesátiletá právnička, spisovatelka a bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová podala kandidátku jako nezávislá. Za SPD se bude jako nezávislý o hlasy voličů ucházet devětasedmdesátiletý olympijský vítěz ve sportovní střelbě Jan Kůrka. Kandidátem hnutí Pro Plzeň je sedmapadesátiletý farmář a bývalý poslanec za ANO Pavel Šrámek.

Při volbách v roce 2016 podalo v obvodu kandidátku osm lidí, všech osm také úřad zaregistroval. V prvním kole voleb vyhrál Chaloupek před tehdejší senátorkou za ČSSD Dagmar Terelmešovou. V druhém kole pak Chaloupek dostal 60,7 procenta hlasů. V prvním kole se voleb účastnilo 36,24 voličů. V druhém kole volební účast klesla na 14,5 procenta. V roce 2010 kandidovalo v obvodu rovněž osm lidí, Terelmešová po volbách nahradila dosavadního senátora Jiřího Šnebergera z ODS.

Stejná krevní skupina

 Opět úryvek jednoho z krásných mailů, které mi posíláte.

"Dobrý den p. Danielo,
dnes jsem si přečetla váš článek v Rozhledu, úžasné!!! Vše, co tam říkáte, je pravda na 100%. Znám vás z médií již dlouho a jste čím dál lepší, úplně mi mluvíte z duše, a myslím si, že jsme "stejná krevní skupina", už když jsem Vás viděla na fb u I.V. držím Vám palce, a snad to nebude tak strašné, jak vyplývá z článku...každopádně jsem si koupila přímotop, popřípadě si pojedu zatopit na chatu v Radobyčicích...vidíte, i Štěnovice jsou blízko, a znám je spoustu let, v r.1968 jsme chodili na tancovačky do Štěnovic i do Čižic. Jste o dost mladší než já, takže jsme se tam určitě nepotkaly, ale to neva.
Mějte se krásně a hlavně se opatrujte H.P."

Daniela je od 3. 8. 2022 registrovanou kandidátkou

registrace

Dobré manželství už brzy vyjde

 Moje nová kniha je sice ještě v tiskárně, ale některé weby už nabízejí předobjednávku. Chcete mít jistotu, že ji dostanete? Pak můžete třeba tady:

https://www.dobre-knihy.cz/dobre-manzelstvi-10-1-uzitecnych-rad-659031.html?utm_source=ehub&utm_medium=affiliate&ehub=f982ee26fe9d424f945c8aea201bcc14


Daniela vydává novou knihu

S psychologem Válavem Mertinem a opatrovnicí Petrou Hermanovou jsme napsali knihu Dítě mezi otcem a matkou, která popisuje, co se děje mezi rozvádějícími se rodiči. Po lehkém zdržení konečně brzy vyjde a zájemci (moudří rodiče, kteří se sice rozcházejí jako partneři, ale nechtějí svému potomkovi ublížit) si ji mohou předobjednat zde:

 https://www.knizniklub.cz/knihy/618807-dite-mezi-otcem-a-matkou.html 

Díky za vaše reakce

 Každý den od vás dostávám milé maily a dopisy. Tak třeba tento reagoval na můj text o pravdě a lži:

"Dobrý den, paní doktorko.
Myšlenka, že se bude zkoumat pravda a vypínat lež, je zcestná stejně jako zřizovat kvůli tomu úřady a oficiální cenzorství. To by byly v ohrožení všechny náboženské servery, weby s horoskopy, pořady typu Volejte věštkyni a podobně. Tahle cesta vede do pekel."
No, klidně ať se vypíná lež. Lež vypíná věda, lež vypíná kriminální vyšetřováni, ale z lidského jednání, z lidského konání nelze lež nebo omyl žádným plošným postupem odstranit. Každý člověk je omylný. Jsou letité instituty o pomluvě a poškození cti, dávno je objevena hranice těchto restrikcí- však Vy to víte lepší než já.
Pro zajímavost v běžném normálním životě člověk nemůže říci ani to, co je pravda o jiném (nebyla by to pomluva). Už z důvodu, že mu po tom nic není nebo by způsobil větší škodu. Pokud vdaná kolegyně v práci to průkazně táhne s někým, tak to nemám právo rozhlašovat po všech čertech. Tedy normální cenzurování pravdy.
Přeji Vám úspěšnou senátní volbu.
S pozdravem
MT"

Daniela nejen kandiduje, ale i moderuje a školí

Advokátní deník zve advokáty a své čtenáře na seminář, který pořádá Česká advokátní komory. Budu na něm moderovat diskusi o patchworkových rodinách.

 https://advokatnidenik.cz/2022/07/28/cak-jiz-nyni-pripravuje-seminare-na-zacatek-zari-zaregistrujte-se-vcas/ 


Kandidátka už je na Wiki

Wikipedie dnes zprovoznila heslo s kandidáty a statistikami pro volební obvod č. 7 (Plzeň - město). Dá se z něj odvodit, kolik hlasů potřebuju do druhého kola? Kdoví?

 https://cs.wikipedia.org/wiki/Sen%C3%A1tn%C3%AD_obvod_%C4%8D._7_%E2%80%93_Plze%C5%88-m%C4%9Bsto


21.7.2022 MFDnes, Plzeňská mutace

Plzeňský

Informace o nezávislé kandidátce Daniele

Začínají se objevovat informační weby o kandidátech do Senátu. Deníky Bohemia mají pro každého kandidáta záložku s informacemi. Informace sice zatím nejsou kompletní, ale postupně se doplňují. Ta moje vypadá takto:

https://2022.programydovoleb.cz/obvod/7-plzen-mesto/7-daniela-kovarova


Jak si s vámi vyměňuji názory

Dostávám od vás nejenom poděkování, ale i dotazy a reakce na moje slova. Tak třeba pan P. Ř. z Prahy mi napsal:

"Vážená paní doktorko, rád čtu Vaše prorodinné blogy za normální život. Dnešní zaměření ke globálnímu oteplování a k energetice z tohoto rámce vybočilo. Uvádíte přitom jeden častý omyl vytrvale opakovaný v části médií: „Ne válka, ale především emisní pitomosti zvedají ceny“. Dovoluji si přiložit podrobné rozklíčování toho, proč letos rostou velkoobchodní ceny elektřiny. Shrnuto: Cena povolenky je nyní i v lednu na takřka stejné úrovni, nemůže tedy přispívat k letošnímu vývoji. Za 90 % letošního nárůstu z úrovně 120 na 350 EUR/MWh může válka, resp. související ruské hrátky s dodávkami plynu."

Jenomže já to vidím ještě trochu jinak, proto moje reakce zní takto: "V souvislosti s vysokou cenou energií nikdy nepoužila slovo “letošní”. Ceny energie jsou v EU a dalších zemích bojujících s podnebím zvyšovány trvale. Vzpomeňme na šok na podzim loňského roku. Ceny jsou bojem s podnebím zvyšovány přímo i nepřímo. Dnes i zítra. Například dotacemi na tzv. obnovitelné zdroje, panikou trhů v souvislosti s útěkem Němců od jádra a uhlí, tvrdými limity na samu těžbu uhlí, očekáváními spojenými s nuceným odchodem od spalovacích motorů a mnoha jinými metodami umělého zdražování. Jistěže se do cen promítají i jiné procesy na energetických trzích, ale ty mají často dopady velmi nestálé, ve vlnách. Co ale tlačí cenu energií nahoru trvale a uměle, to je politika zvaná “pricing”, něco jako výchova tupých lidí prostřednictvím uměle zvyšovaných cen “ošklivých” zdrojů. A jednou z forem této “výuky” jsou emisní povolenky a zběsilý nárůst jejich ceny. Kvůli zjednodušení pro běžné čtenáře jsem se nezabývala  směnu složkami exogenních faktorů, způsobujících drahotu energií.

Sedm v sedmičce

Volby se blíží a kandidátu už jsou skoro jasní. V senátním obvodě č. 7 kandiduje 7 kandidátů, já jediná jsem nezávislá.
Zajímá vás to podrobněji? Čtěte zde:
https://www.iportal24.cz/featured/analyza-senatni-volby-2022-setreni-papirem-nebo-nejsou-lidi/

Daniela svede třeskutý souboj

 Někdo obhajuje a jiný usiluje. Tak se na to podívejme.

"Na třeskutý souboj to vypadá v obvodu Plzeň-město, kde bude mandát obhajovat senátor Václav Chaloupek (OPAT a STAN). Proti němu se postaví například exministryně spravedlnosti Daniela Kovářová jako nezávislá. Za ANO bude na Plzeňsku kandidovat žokej a chovatel Josef Váňa a za SPD jako nezávislý olympijský vítěz ve sportovní střelbě Jan Kůrka."

více zde:

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/do-senatu-chce-herec-kardiochirurg-i-expremier-40403429

6+1 kandidátů

Daniela a šest stran

Plzen.cz informuje o sedmi přihláškách k volbám do Senátu. Jako obvykle si plete nezávislost s členstvím ve straně. Jsem totiž jediná nezávislá.

https://www.plzen.cz/usilovat-o-misto-v-senatu-chce-sedm-kandidatu

Daniela, medvědi, koně a sport

Zajímavé souboje nabídnou podzimní senátní volby. Třeba na Plzeňsku se o přízeň voličů utká režisér a scénárista Václav Chaloupek, který proslavil medvědy ve svém večerníčku Méďové, s osminásobným vítězem Velké pardubické steeplechase, žokejem Josefem Váňou. Současného senátora Chaloupka podporují hnutí STAN a Občané patrioti, Váňu hnutí ANO.
Jako nezávislá kandidátka se jim postaví bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová a za SPD olympijský vítěz ve sportovní střelbě Jan Kůrka.

Text celého článku zde:

 https://www.lidovky.cz/domov/senatni-volby-uzaverka-kandidatek-zajimave-souboje-komunalni-volby.A220719_180733_ln_domov_rkj

Seznam informuje o Daniele, která chce chránit normální svět

Nezávislá kandidátka splnila podmínky

Exministryně Kovářová jde do boje o Senát

O křeslo v Senátu bude v podzimních volbách v obvodě Plzeň -město usilovat i Daniela Kovářová, advokátka a někdejší ministryně spravedlnosti. Jako nezávislá kandidátka musela získat podporu veřejnosti. Ve středu předala na plzeňském magistrátu petici podepsanou 1870 lidmi z příslušného volebního obvodu.

„Na rozdíl od kandidátů dosazených politickými stranami jsem to měla těžší, ale sbírání podpisů mě nakonec velmi obohatilo,“ uvedla Kovářová, která tak měla podle svých slov možnost navázat kontakty s normálními lidmi z regionu. „Tím lépe dnes vidím, jak se politika vzdálila od života,“ dodala.

Plné znění článku zde:

https://newtonone.newtonmedia.eu/cs-CZ/monitoring/CZ$OP-18-3414/topic/pm33/article/2022P162O11B/token/46b1e099ae7d4918bb9bab6670392584?tab=Text

Nezávislá je jen Daniela

Když si ani Náš region neujasní pojmy, to je pak téžké. Ale jediným nezávislým kandidátem do Senátu v Plzni jsem jen já.Vztahů je třeba zejména dnes

Opět vybírám z milé pošty, kterou každý den od vás podporovatelů dostávám:

Paní Kovářová, dobrý den,
nezlobte se, že Vám takhle píšu, sleduji Vás již hodně let, i v době kdy jste zářila jako krasavice v tom hnízdě modrých strak, to ale nesouvisí s tím, co jsem Vám chtěl sdělit. Všechno, co napíšu, asi už stejně víte, protože Vám to napsalo spousta jiných, takže se možná budu opakovat.
Líbí se mně Váš pohled na svět, vaše články (odborné nečtu) týkající se života i vztahů mezi lidmi a obzvlášť mezi oběma důležitými pohlavími jsou fakt super. Udržujte se, pište, v dnešní nedobré době je to krásné dokázat se vyjadřovat k tématům vztahů mezi mužem a ženou tak, jak to děláte Vy.
Přeji Vám štěstí ve všem, vitalitu, stálou krásu ženy v každém věku, mějte se krásně a díky.
S pozdravem P. P., důchodce z Křivoklátska

Co je dezinformace a kdo je ruský šváb?

Zvedám varovně prst před vznikem nové jednotky, která by si mohla vyřizovat účty, s kým se jí zlíbí.

 https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bude-Guantanamo-Vracime-se-do-casu-kam-StB-patri-Toto-nam-rekli-politici-o-planu-vnitra-svitit-si-na-ruske-svaby-708212

"Karel Havlíček o normálním světě"

"Info.cz cituje Danielu a její vystoupení na Právnické klubu:"

"Před několika dny – už jsem tu o tom také psal – konalo se 19. sezení Právnického klubu. Vystoupila tam mimo jiné bývalá ministryně spravedlnosti a nyní senátorská kandidátka D. Kovářová, která si pro svou kampaň předsevzala heslo přirozeného „normálního života“. Když se vyjadřovala k „novému normálu“, což bylo základní téma akce, prohlásila, že jako právník vždy měla pocit, že společenské poměry uhánějí dopředu a společenské změny vyvolávají nezbytnost změn právní regulace. „Dnes mám pocit, že mnohé změny přicházejí naopak shora. Nejprve se rozhodne o regulaci, tu necháme propadnout do společnosti a sledujeme, co to udělá. Právo se v mnoha ohledech stalo fikcí, která nereaguje na realitu, nýbrž snaží se ji podle nějakých utopických představ přimět, aby se přizpůsobila. To se stalo třeba s úpravou rodinného práva, manželských vztahů a podobně, o které většina manželů vůbec neví. Sarkasticky bych mohla říci: jak si vůbec manželé troufají žít v manželství a nevědět nic o nových právech založených občanským zákoníkem?“ Tak nějak to řekla, i když to není přesná citace, spíše parafráze."

Text celého komentáře zde:

https://www.info.cz/pravo/komentare/novonormalizace-bullshit-jobs-nepouceni-manzele-a-studenti-bez-ucebnic

Do Senátu kandiduje nezávislá Daniela a pět vyslanců politických stran

Západočeská mutace MFDnes z 9. 7. 2022 informuje.

článek Váňa

V Plzni kandiduje šest kandidátů, jediná Daniela sbírala podpisy

Daniela kandiduje do Senátu jako jediná nezávislá.

Spisovatel Ivo Fencl podporuje Danielu do Senátu

Takhle hezky se o mně zmiňuje bloger Ivo ze Starého Plzence:

"Nebo si vezměte častou přispěvatelku Neviditelného psa JUDr. Danielu Kovářovou, kandidátku do Senátu. Zrovna krouží po svém okrsku a to je na západě země, protože ona i její manžel žijí ve Štěnovicích. A otázka: je spíš „jen“ západočeská spisovatelka, celo-česká autorka anebo píšící politička a právnička, která by - díky stálejšímu pobytu v Praze - stála dávno výš? Ten dotaz jí - tady přes kopec – brzy rád položím, ostatně jsem její volební podporovatel."

https://neviditelnypes.lidovky.cz/kultura/literatura-cesty-a-testy-vaclava-grubera.A220706_205806_p_kultura_nef

Manželství světí stát, rozvod by měl taky

Jde totiž hlavně o nároky

Posíláte mi krásné reakce na mé komentáře. Tak třeba tento (lehce upraveno DK):

Dobry den,

děkuju za text Potratové pokrytectví - jednou život, jednou smrt, který jsem si přečetl na Neviditelným Psu. Myslím, že jste to vystihla velice dobře.

Jde totiž hlavně o nároky… to anglické…entitlment… ve významu the belief that one is inherently deserving of privileges or special treatment.

Což je v podstatě popření rovnosti lidi. Právo je pro všechny bez rozdílu.

Tohle je pro vyvolené. Ne náhodou tohle přišlo z USA.

Američani přece byli vyvoleni Bohem, aby učinili Svět lepší. A tak to dělají.

Co si o tom mysli ostatní, to je moc nezajímá. Být vyvolený je totiž moc příjemné.

Problém je, že někde vzadu zůstanou ti nevyvoleni.

Ale ti vyvolené nezajímají.

Maximálně v tom, že je možné je poučovat o tom, že vyvoleni můžeme byt všichni.

Problém pak ovsem je, že pokud jsou všichni vyvoleni, ztrácí to označení jakýkoli význam.

Vyvolenost totiž vyžaduje nevyvolenost, pokud nevyvoleni chybí, nemám se s kým srovnávat a nebudu spokojený.

Budu chtít víc, a ještě víc, a ještě... jako teď.

Všechny ty bláznivé nároky kdekoho mají tenhle logicky zaklad. Problém je, ze vedou k totální atomizaci společnosti, kde nevládne zákon, ale právníci.

A tak dal....

Vy určíte víte, kam tím mířím...

Přeju hezky den.

M. M.


Respekt by rád poučoval, ale nedokáže ani napsat správně jméno

Parlamentní listy citují z komentáře o nespokojenosti normálních lidí

Rozhovor pro časopis Právní rádce

D. v časopisu                                                           D. a článek


Příznivci se objevují i na nečekaných místech

Na Twitteru, který je progresivistický, a tedy vůči mně spíše nesnášenlivý, jsem tuhle objevila tento vzkaz:

Včera jste mě navštívila v rámci vaší kontaktní kampaně do Senátu. Já jsem vám vysvětlil, v čem se naše politické názory rozcházejí a proč vás volit nebudu. Dnes jste mě přesvědčila, že i přes některé neshody vás budu volit. Přeji hodně štěstí a úspěchů v kampani.
J.N.

Normální pro každého z nás

Krásné dopisy mi píšete. Dávají mi sílu pokračovat.

Dobrý den paní Kovářová, včera jsem měla čest Vás poznat u nás v Tymákově. Nedalo mi to, dnes jsem si četla důvody, jež Vás vedou ke kandidatuře. Se vším se s Vámi ztotožňuji, oceňuji, že máte "normální lidské názory ", nebo vlastně by měly být normální pro každého z nás, ale lidé se bojí mít obyčejné názory. Moc Vám fandím, s mojí podporou můžete počítat, jen potřebujeme takových lidiček víc, hodně, donutit lidi, aby se nebáli. Držím Vám pěsti a nám ostatním taky.

S přáním krásného dne

I. H.Mítinky budou pokračovat

Obrací se na mě zájemci, kteří nemohli přijít na mítink. Takové milé zprávy dostávám každý den:

Dobrý večer! Chtěl jsem dnes zajet do Štěnovic na setkání u Modrého klokana, bohužel se nemám jak dostat zpět do Plzně, kde žiji. Můžete mi, prosím, poslat odkaz na nějakou vaši stránku s rozpisem vašich setkání s občany? Také jsem vyznavač tradičního klidného životního stylu a měl bych pro to pár námětů. Zdraví vás.

J. S.

Žádný strach, mítinky se ještě konají příští týden a pak se opět rozběhnou v srpnu a v září.Milé otřeníčko

Spisovatel Ivo Fencl se o mě něžně otřel ve svém komentáři na Neviditelném psu.

 https://neviditelnypes.lidovky.cz/zabava/zivot-obecne-postrehy-ze-setkani-maturantu-po-40-letech.A220618_163756_p_zabava_nef

O soudcovské etice

Podpora přichází i z Ústeckého kraje

Těší mne že kandidujete do senátu, bohužel nebydlím ve vašem okrese. Přeji vám hodně sil a děkuji za své děti , že jste se rozhodla pro tento krok. Držím vám palce.
N. S.

Advokátní deník - Daniela se věnuje i vzdělávání advokátů

  V Plzni jsem pořádala seminář o praní špinavých peněz.

https://advokatnidenik.cz/2022/06/16/zapadocesti-advokati-se-skolili-v-aml/

A další se připojují k právu říct NE

Další projevy podpory mi přicházejí dokonce veřejně na Facebooku. Tak třeba tento přítel mi napsal:

Paní Kovářová, plně s Vámi souhlasím a mám radost, že se ještě i dnes najdou lidé, kteří se nebojí jít proti "jediným správným názorům". Zastrašovací kampaň "liberálních demokratů" je v plném proudu, snad se v Parlamentu najde dost poslanců, kteří si zachovali zdravý rozum a ten právní paskvil zamítnou.

J.H.

Ne všem lidem je jedno, co se děje.

Podívejte, jaké mi chodí milé projevy podpory. Třeba tenhle ve věci mého nesouhlasu s “manželstvím” homosexuálů.

Dobrý den, paní Kovářová,
chtěl bych vám touto cestou vyjádřit respekt a podporu v tom, co děláte v České republice v oblasti rovnoprávnosti rodinného práva, podpory konzervativních a podle mě správných hodnot a jejich výkladu ve veřejném prostoru a vymezování se k tendenčním aktivistickým hnutím jako je Mee To, LGBTQ atd.. Určitě to není snadné, zvláště v dnešní době, kdy nenávist s agresí, která se šíří jako virus mediálním prostorem, dokáže na jedince vyvíjet nepříjemný tlak.
Proto přeji pevné nervy, vůli, jasnou mysl a zdraví do dalších roků.

S pozdravem
Ing. M. T.

To už nemůžu ani nesouhlasit?

Kritikové zjevně nejsou schopni přečíst můj komentář do konce ani pochopit psaný text, jak ukazují i Parlamentní listy:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Exministryne-Kovarova-provokativne-ukazala-jak-nektere-nazory-nemaji-byt-slyset-705427

To si Daniela dovolila hodně. Hájit své právo nesouhlasit.

iDnes mě popotahuje za to, že si dovoluji být proti tomu, aby se soužití homosexuálů stavělo naroveň manželství a také se tak nazývalo. Více se o tom dočtete na:Jediná Daniela si musí shánět podpisy.

Ze šesti dosud známých kandidátů je pět zastřešeno politickou stranou a nemusí si tak shánět žádné podpisy. Jen já kandiduji jako nezávislá a tuto znevýhodňující povinnost mám. Více o tom čtěte na:

https://nasregion.cz/v-senatnich-volbach-chce-v-plzni-kandidovat-zatim-sest-lidi-277434/

Jen já jsem nezávislá.

Co je vztek? - Daniela ve videoanketě DJ

9. 6. 2022 Parlamentní listy

7. 6. 2022 Magazín OKO

Magazín OKO

7. 6. 2022 Právní rádce

7. 6. 2022 Advokátní deník

5. 6. 2022 Martinus

1. 6. 2022 Parlamentní listy

23. 5. 2022 Šance dětem

20. 5. 2022 Havlíček Brain Team

20. 5. 2022 Božkovské noviny

Blovické noviny   ZŠ Blovice

18. 5. 2022 Advokátní deník

18. 5. 2022 epravo.cz

13.5.2022 Neviditelný pes

10.5.2022 Parlamentní listy

6. 5. Advokátní deník

6. 5. Plzeňské novinky

5. 5. 2022 Kosmas

4. 5. 2022 OKO 24

3. 5. Základní škola Blovice

3. 5. 2022 Magazín OKO

normalni svět              kandidátka do senátu

30. 4. 2022 Refresher

28. 4. Aha! pro ženy

26. 4. Advokátní deník

21. 4. Advokátní deník

20.4. MFDnes

Plzeňská mutace MFDnes informuje o kandidátech do Senátu v obvodu č. 7.

20.4. MFDnes

14. 4. - Lawyers and bussines

13. 4. - MFDnes

MFDnes, západočeská mutace informuje o zahájení kampaně.

MFDnes  MFDnes

12. 4. Region Plzeň

Region Plzeň informuje o vyhlášení kandidatury:

https://www.regionplzen.cz/…07/

12. 4. - Seznam.cz

12. 4. - Plzeňské novinky

11. 4. - Oko24

11. 4. - Server Refresher

První médium, které přineslo zprávu o tiskové konferenci, byl server Refresher:
https://refresher.cz/113325-Daniela-Kovarova-bude-kandidovat-do-Senatu-chce-chranit-normalni-svet

JUDr. Daniela Kovářová

 
 
 
 


Chraňme normální světJUDr. Daniela Kovářová